Už jen dnes můžete policii ČR posílat své tipy na místa, kam by při následné celoevropské akci Speed marathon, která proběhne 18. 4. 2018, mohla umístit hlídky s radary na měření rychlosti.

V tuto chvíli to vypadá, že se občané České republiky celkem činí, protože na interaktivní mapě je tipů opravdu hodně. Policie, ostatně stejně jako v loňském roce, pak ze všech tipů vybere ta místa, která jsou podle ní nejlepší. Také si myslíte, že jde vcelku o bohulibou činnost, která ve výsledku přinese i nějaké to ovoce?

Tak růžové to nebude. Pokud se podíváme na výsledky této akce z loňského roku, zjistíme, že policisté ze stovek míst, která byla vytipována občany, vybrali jen hrstku. A ta se ve finále skládala hlavně z těch míst, kde policisté tak jako tak s radary často operují. To je důvod, proč nám vlastně takové snažení policie přijde úplně zbytečné. Pokud totiž pomineme fakt, že se do tipování pustila i řada vtipálků, která posílala strážníky s radarem na letištní plochu nebo do ZOO, a upřímně tím pobavila i nás, hodně lidí si opravdu dalo tu práci, aby policisty upozornila na potřebná místa.

Ti ovšem jako kdyby neviděli nebo spíše nechtěli vidět fakt, že místa, kde o nich už nějakou tu dobu řidiči vědí a dávají si pozor, jsou ve výsledku k ničemu. Mnohem zajímavější by bylo, pohlídat třeba na první pohled přehledné a rovné úseky, kde některým může velmi snadno ztěžknout noha na plynovém pedálu, ačkoliv to provoz třeba nedovoluje. Právě na takových místech, kde se pak stávají i velmi vážné dopravní nehody, by byli policisté velkým přínosem.