Česká policie chce znovu poradit s výběrem míst pro měření rychlosti

Autor: Anina Russová -   7. 2. 2018


I letos chystá česká policie velkou akci zaměřenou na rychlost a bezpečnost. A i letos chce od nás, řidičů a občanů, poradit s těmi nejlepšími místy pro měření rychlosti.

Určitě si na tuto policejní akci pamatujete z loňska. Policisté tehdy zprovoznili interaktivní online mapu, kde mohl kdokoliv označit podle něj to nejlepší místo, kde by měření rychlosti mělo probíhat. Někteří to vzali vážně a touto cestou policisty upozornili na potenciálně nebezpečné úseky, ovšem mnohem více se do celé akce zapojili vtipálci, kteří policisty posílali na pole, přistávací dráhu pro letadla, na závodní okruh nebo do ZOO. To by asi nebyl český národ, aby se něco takového nedělo.

Z těch vážně míněných míst pak policisté vybrali 1 047 lokalit, kde při této své akci opravdu rychlost měřili. Ukázalo se však, že v drtivé většině případů šlo o místa, kde policisté měří celkem často, takže nám přijde, že je celá tato akce s mapou celkem k ničemu. Tedy, jen prakticky. Teoreticky jsme se měli alespoň chvilku nad čím královsky bavit. :)

Přes to všechno policisté i letos plánují stejnou akci, pro niž znovu spustili interaktivní mapu, kam až do konce února můžeme znovu posílat naše tipy na místa k měření rychlosti. Ze všech zanesených tipů pak policisté opět vyberou místa, kde budou v rámci celoevropské akce Speed marathon, která proběhne 18. 4. 2018, měřit rychlost.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *