Chování některých řidičů se bohužel stále opakuje. Znovu se to potvrdilo strážníkům sloužícím v různých pražských městských částech. Během tří dnů zadrželi 7 řidičů, kteří požili alkohol nebo drogy. Dva z nich navíc způsobili dopravní nehodu, jeden měl propadlou STK, další řídil, ačkoliv k tomu neměl oprávnění, a jeden navíc nebezpečně přejel železniční přejezd, přestože svítilo červené výstražné světlo. Všechny řidiče hlídky městské policie zadržely a předaly k dalšímu opatření kolegům ze státní policie.

Od začátku letošního roku provedli strážníci pražské městské policie orientační dechovou zkoušku na alkohol v 1916 případech, ve 116 orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek. Většina testů byla pozitivních.

V samotném centru města neušel pozornosti hlídky městské policie dvaačtyřicetiletý cizinec, který nerespektoval dopravní značku v ulici Na Perštýně. Po zastavení se choval roztržitě, měl zarudlé oči a neustále se opakoval. Test na alkohol byl sice negativní, zato ten na drogy ukázal pozitivní hodnoty. Navíc měl dotyčný vozidlo s propadlou technickou kontrolou. Přestupek strážníci oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Zjevně podnapilý muž se doslova vypotácel z auta poté, co ho strážníci zastavili v Kolejní ulici v Praze 6, protože měl zdeformované přední kolo, neudržel směr jízdy a opakovaně najel na zvýšený tramvajový pás. Orientační dechovou zkouškou mu bylo naměřeno téměř 2 promile alkoholu v dechu.

Dopravní nehody způsobili řidiči pod vlivem alkoholu v Praze 12 a 15. Prostřednictvím linky 156 oznamovatel upozornil na řidiče, který naboural jiné vozidlo a ujel. Hlídka strážníků ho nalezla v Poljanovově ulici, kde s vozem podivně kličkoval, navíc měl značně poškozenou přední část kapoty. Pětatřicetiletý řidič popřel, že by se stal účastníkem dopravní nehody, stejně jako, že nepožil alkoholu. Jak ale přišel k poškození vozidla, vysvětlit neuměl. Orientační dechovou zkouškou mu bylo zjištěno přes 2,5 promile alkoholu v dechu. Na území městské části Praha 12 zadrželi strážníci ještě dalšího řidiče pod vlivem alkoholu, který se k vypití dvou piv a litru vína přiznal téměř okamžitě. Nadýchal téměř dvě promile.

Dvou havarovaných vozidel v křižovatce ulic Přátelství a V Bytovkách si v rámci hlídkové činnosti všimli strážníci. Sedmadvacetiletá cizinka, která řídila jedno z havarovaných vozidel, evidentně požila alkohol, což vzápětí potvrdila i dechová zkouška s pozitivním výsledkem přes 2 promile. Pod vlivem omamných a psychotropních látek se Prahou 15 projížděl i pětačtyřicetiletý muž, který se hlídce ihned přiznal, že nemá řidičský průkaz, protože mu byl v minulosti uložen zákaz řízení, který sice uplynul, ale o nový průkaz si ještě nepožádal.

Se životem svým i dalších hazardoval také dvaačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výstražné světelné znamení červené barvy u železničního přejezdu Kbely – Satalice a projel pod těsně se spouštějícími závorami. Na výzvu k zastavení nereagoval a ujížděl dál. Strážníci ho dostihli až v Krnské ulici, kde muž vozidlo zastavil a dělal, že mu nepatří. Přitom vozidlo nezamkl a nechal otevřené okénko. Provedenou dechovou zkouškou bylo u muže zjištěno přes 1,5 promile alkoholu v dechu.

Všechny případy opilých či zdrogovaných řidičů si na místě převzala Policie ČR k dalšímu opatření.