Jel s kamarády na sraz a v Klimkovickém tunelu driftoval tak moc, až se spustil požární poplach

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Policie ČR - 18. 7. 2023


Léto přeje výletům a užívají si je i fanoušci autařských srazů. V Česku se takřka každý víkend koná nějaká automobilová sešlost a v zahraničí je to velmi podobné. Právě na jednu ze zahraničních akcí vyrazily dvě skupinky motoristů, kteří se ale během cesty nechali lehce unést. Jejich počínání mělo za následek výjezd několika policejních hlídek a hasičských aut.

Ke všemu došlo v úterý 11. července 2023 před čtvrtou hodinou odpolední, kdy požární detektor tunelu Klimkovice zalarmoval policii a hasiče s tím, nejspíš v tunelu hoří. Když ale několik policejních a hasičských hlídek dorazily na místo, zjistily, že o požár nejde. Následné nahlédnutí do kamerových záznamů ukázalo, že za spoustou kouře nestojí oheň, ale protáčené pneumatiky.

Na záznamu bylo patrné, že jeden z řidičů v tunelu zastavil a na místě za doprovodu povzbuzování posádky druhého auta protáčel kola tak dlouho, dokud z nich nešel kouř. To spustilo požární poplach. Jakmile k němu došlo, obě auta z místa odjela. Policisté na nic nečekali a začali je hledat. Pátrání bylo už za pár desítek minut úspěšné. Ukázalo se, že v autech jelo celkem šest lidí ve věkovém rozmezí od 25 do 40 let. A všichni byli zadrženi.

Poslanec chce dát policii větší pravomoce na driftující řidiče nebo motorkáře jezdící na zadních kolech

„Kriminalisté a v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Řidič, který měl způsobit vozidlem silný kouř, uvedl, že je se svými kamarády na cestě do Francie, kde se každoročně koná akce určená pro milovníky aut. V době, jak projížděl Českou republikou, tak z důvodu tvořících se kolon v klimkovickém tunelu ho údajně napadlo, že bude driftovat. Nyní nad svým jednáním vyjádřil lítost se slovy, že ho nenapadlo, co to vše může způsobit. V současné době probíhají procesní úkony,“ popsala krajská policejní tisková mluvčí Eva Michalíková.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru