test-2021-jeep_gladiator- (18)

Jeep svolává model Gladiator kvůli problémům s převodovkou. Naštěstí se týká jen malého počtu aut

Autor: Anina Russová - Zdroj: Jeep - Foto: Pavel Srp - 1. 9. 2022


Jen těžko byste hledali automobilku, která nikdy neoznámila svolávací akci. Jde o součást procesu výroby aut, který je nesmírně složitý. A tak se není co divit, že čas od času dojde k nějaké chybě, kterou je právě potřeba v rámci svolávací akce napravit.

Jednu takovou svolávací akci v těchto dnech vyhlásil Jeep, přičemž nutnost návštěvy servisu se týká modelu Gladiator. A bohužel nejde o žádnou maličkost hodnou leda tak pousmání. Stylový pick-up může mít problém s převodovkou, respektive s parkovacím režimem, který nemusí fungovat tak, jak má. Nicméně podle automobilky se problém týká jen jedenácti aut.

Přečtěte si také:  Svolávací akce za 37. týden: elektrická BMW mohou začít hořet a Fiat vás může zranit

Na problém přišla automobilka 19. července, kdy oddělení technického dozoru začalo model řešit. Poté, co zkontrolovalo záznamy od svých dodavatelů a provedlo několik výslechů pracovníků výrobního závodu, došlo k závěru, že problém je v parkovací části převodovky. Dle všeho mohla být ta část převodovky, která je odpovědná za udržení vozidla v parkovacím módu, špatně zalisovaná. Právě proto by mohlo dojít k uvolnění auta a jeho samovolného vyjetí z parkovacího místa.

Test Jeep Gladiator 3.0 V6 CRD Overland (2021)

Automobilka tvrdí, že v souvislosti s touto vadou nedošlo k žádné nehodě, zranění či úmrtí. A s největší pravděpodobností se to ani nestane. Všem jedenácti dotčeným majitelům pošle zvací dopis do servisu a na své náklady dá vše do pořádku.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek