Firmy se snaží stavět obchody tam, kde předpokládají co největší výskyt potenciálních klientů, automobilová dealerství samozřejmě nevyjímaje. Jeep ale ve Velké Británii otevřel jedno takové, kam se jen tak jednoduše nedostanete…

Toto dealerství tam nebude na pořád, je tam pouze na pár dní v rámci oslav 75. výročí značky. Pokud byste se tam chtěli podívat, pak musíte zajet do městečka s velmi zajímavým názvem Robin Hood’s Bay, které se nachází v Severním Yorkshire. Vozy se prodávají na jednom z útesů nad Severním Mořem. S tím souvisí také fakt, že jsou zde vystaveny vozy z limitované série 75th Anniversary, kterých se vyrobilo pro model Grand Cherokee jen 125 kusů, Cherokee také 125 kusů, Wrangler pouze 85 kusů a Renegade v počtu 400 kusů.

Rozhodnutí otevřít toto netradiční dealerství komentoval také šéf britského zastoupení značky Jeep, Damien Dally: “Jeep má dlouhou a slavnou offroadovou historii. Při tak významém milníku, jakým je naše 75. výročí, nám připadá příhodné názorně demonstrovat, že naše auta opravdu dojedou kamkoliv a můžete s nimi dělat cokoliv. Proto jsme vytvořili první mobilní dealerství na světě, které je dostupné jen s pohonem 4×4.”