Jeep Grand Cherokee Summit: do New Yorku přijede luxusnější provedení

Od Jan Karlík | 22. 3. 2016


Jeep na autosalon v New Yorku přiveze kromě pořádného off-roadového provedení Jeepu Grand Cherokee také aktualizovanou luxusní verzi Summit pro modelový rok 2017.

Jeep Grand Cherokee Summit 5

Grand Cherokee ve výbavovém stupni Summit je tradičním vrcholem nabídky. Samozřejmě pokud se budeme bavit o komfortu a prémiové výbavě na palubě. Pro nový modelový rok 2017 má být top verze ještě výrazněji odlišena od ostatních stupňů výbavy. Jeep se bude patrně do budoucna snažit o luxusní větev automobilky, která se prý nebude bát cílit na tak zvučná jména, jakým je třeba Range Rover.

Stejně jako v případě provedení Trailhawk se nejedná o oficiální představení samotnou značkou. Na internet unikly akorát fotografie, na bližší informace od automobilky si budeme muset počkat na zahájení autosalonu. Série snímků odhaluje novou masku chladiče spolu s přepracovaným předním nárazníkem. Můžete si v něm všimnout nových LED mlhových světlometů. Mezi úpravy exteriéru můžeme zařadit nová 20″ litá kola v leštěném provedení.

To hlavní se však bude odehrávat v interiéru vozu. Grand Cherokee Summit nabídne nové provedení čalounění sedadel i výplní dveří se stylovým prošíváním kůže ve dvou kontrastních odstínech. To vše bude doplněno obložením z pravé dřevěné dýhy. Na materiálech se nešetřilo a jedná se o tu nejvyšší kvalitu. Na palubě bude přítomen multimediální systémem Uconnect s audio systémem značky Harman/Kardon.

Jeep Grand Cherokee Summit by měl přijet na vzduchovém podvozku pro větší komfort posádky. Cenová politika a škála použitých motorů bude zveřejněna až na autosalonu. Jsme zvědaví na první setkání. Myslíte, že bude mít Grand Cherokee Summit na přeplněném evropském trhu šanci?