ferrari-f40-modra (2)

Jediné modré Ferrari F40 bylo v aukci prodáno za rekordní sumu. Majitel zůstává v utajení

Autor: Anina Russová - Zdroj: Aukční síň The Market - Foto: Aukční síň The Market - 26. 7. 2021


Co se vám vybaví, když se řekne Ferrari? Placaté italské supersporty? Plnotučné motory? Fantastický zvuk? A co třeba červená barva? Ferrari dalo světu ikonický odstín červené barvy, který má dokonce označení Ferrari Red. Právě touto barvou byly lakovány úplně všechny vyrobené modely F40, kterých bylo 1311. Přesto jich pár později dostalo jinou barvu.

Některé barevné změny má na svědomí třeba sultán z Bruneje, ovšem modré je prý jediné na světě. Pikantní na tom je, že ta modrá je z nabídky značky Porsche a má označení Aqua Blue Metallic. Možná i proto bylo toto modré Ferrari F40 před pár dny prodáno za vpravdě vysokou sumu. Dokonce rekordní v rámci online aukcí.

Takhle se má s auty jezdit! Ferrari F40 na šotolině a v prachu je skvělá podívaná

Jde o vůz z roku 1989, který doslova objel celý svět. Jednu chvíli byl dokonce ve vlastnictví Liberty Walk, ale naštěstí se na něm nijak nevyřádili. V té době bylo ovšem nalakováno bíle. Postupem času se dostalo až do Velké Británie ke sběrateli aut a fotografovi jménem Sam Moores, který se rozhodl právě pro modrou. V jeho rukách dostala F40 skvělou péči, ve výsledku vypadala jako nová. A to už měla něco najeto, konkrétně 25 975 kilometrů.

Už když bylo ohlášeno, že jde auto do aukce, ozývaly se odhady, že prodejní cena bude velmi vysoká. A jak se ukázalo, měly pravdu. Dražba probíhala v rámci online prodeje aukčního domu The Market. A výsledek? Nový majitel, o kterém nejsou dostupné bližší informace, za něj dal 1 000 500 liber, tedy v přepočtu 30 015 000 Kč.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru