Je váš Range Rover Sport Supercharged moc tichý? Pořiďte si výfuk od Fabspeed Motorsport – video

Autor: Pavel Srp -   5. 11. 2015


Dnes už auta většinou nejsou hlučná, jejich výfuky si ve většině případů jen tak pobrumlávají. Ačkoliv jsou výjimky, není jich mnoho. A je to škoda, protože když máte pod kapotou pořádný benzínový motor V8, který není slyšet, neužijete si jízdu tak, jak byste mohli. I proto společnost Fabspeed Motorsport představuje nový výfuk pro Range Rover Sport Supercharged.

Tohle auto je poměrně potentní, z kompresorem přeplňovaného osmiválce nabídne výkon 375 kW/510 koní a točivý moment 625 Nm. Už to samo o sobě jsou neskutečné hodnoty, ale díky instalaci kompletního nového výfuku je můžete ještě zvýšit. Pokud namontujete kompletní výfukové potrubí, včetně svodů a katalyzátorů a naladíte ho v řídící jednotce, můžete počítat s nárůstem výkonu o 29 kW/40 koní. Pokud vám stačí nárůst jen 8 koní a 12 Nm, pak můžete vyměnit jen koncové tlumiče. V obou případech ale to hlavní, co přijde, bude exkluzivní zvukový doprovod.

Ve Fabspeed Motorsport vám dají také vybrat ze dvou verzí provedení koncovek výfuku, tou tou první je klasický chromový vzhled, tou druhou možností jsou koncovky z karbonu.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *