Taková nabídka se aukce dostává každý den. Ačkoliv se někomu může zdát obyčejná, opak je pravdou. V rámci dražby aukčního domu Silverstone Auctions bude nabídnut Volkswagen Golf první generace ve stavu, v jakém vyjel z továrny. Aukce proběhne ve dnech 13. a 14. listopadu.

Zelený Golf první generace se dostal do Velké Británie v roce 1980 jako šedý dovoz. Majitel vozu si jej nechal dovézt s tím, že jej bude používat až ve chvíli, kdy jeho jiný Golf první generace, přestane fungovat. Jak se ale ukázalo, auto fungovalo lépe, než kdokoliv čekal, takže se na zelený vůz nikdy pořádně nedostalo.

V roce 1999 bylo auto prodáno sběrateli, který jej nechal vyčistit a uskladnil jej v garáži. Auto má v současné době najeto jen 1188 kilometrů a podle aukční síně ještě voní novotou. Původní je každá část auta, nikdy nebylo nic měněno nebo opravováno. Očekává se, že po autě se jen zapráší.

Přečtěte si také:  Volkswagen Golf první generace se reinkarnoval v opravdové monstrum

Je ale otázkou, jestli se zájem promítne do ceny. První odhady mluví o tom, že by se Golf mohl prodat za částku v rozmezí 500 až 1000 eur, tedy 13 600 až 30 000 Kč. Jsme si jisti, že to je hodně nízký odhad. Auto je ve fantastickém stavu a sběratelé si jistě moc rádi připlatí.

Upozornění na komentáře
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments