Je libo Mercedes-AMG A 45 s vyšším výkonem? Posaidon má pro vás řešení s 550 koňmi

Autor: Pavel Srp - 22. 3. 2018


I když už sériový Mercedes-AMG A 45 pohání nejvýkonnější sériový dvoulitrový motor s 381 koňmi, pro některé to stále může být málo. A pro ty má řešení německá společnost Posaidon. Jejich upravené áčko má koní 550!

Sériový Mercedes-AMG A 45 je hodně výkonné a také velmi rychlé auto, vždyť jeho dvoulitrový přeplňovaný motor se může pochlubit 280 kW/381 koní a s točivým momentem 475 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h je pro sériové auto otázkou 4,2 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezená na 250 km/h. Komu se tohle může zdát málo? :D

Pokud ale mezi takové patříte, máme pro vás dobrou zprávou. Posaidon dokáže výkon razantně zvýšit a dynamické hodnoty značně vylepšit, o čemž už nás nejednou přesvědčil, protože třeba v roce 2016 představil úpravu s výkonem zvýšeným na 500 koní a točivým momentem, jenž se vyšplhal na 555 Nm.

Teď je to ale ještě více. Hodnoty po úpravě jsou 405 kW/550 koní a točivý moment je takřka pekelných 660 Nm. Nebyla to ale jednoduchý úprava, šlo o velmi rozsáhlé úpravy motoru, jenž mimo jiné znamenají nové sání i systém přeplňování včetně nového turbodmychadla, ale také výrazně upravené chlazení motoru i převodovky. Samozřejmostí je použití závodních svíček, ale také zcela přepracované mapy v řídící jednotce.

Úprava může být samozřejmě komplexní, a tak je možné si nechat vylepšit také brzdy s šestipístkovými třmeny a 364mm kotouči, ale také vyměnit podvozek za sportovní.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru