Posaidon upravil Mercedes-AMG A 45: výsledek má 500 koní

Autor: Jan Karlík - 5. 8. 2016


Německý úpravce Posaidon, po zákroku na odcházejícím Mercedesu-Benz třídy E, zaměřil své zájmy na nejmenšího zástupce rodiny ostrých hochů Affalterbachu. Mercedes-AMG A 45 se dočkal pořádné porce výkonu navíc. Po úpravě se maličký čtyřválec vážně zapotí. Ze skromného objemu dvou litrů totiž bude dolovat těžko uvěřitelných 500 koní!

Upravená bestie nese název Posaidon A45 RS485+. Pokud nebudete chtít od úpravce vůz polepit (a my pevně věříme, že takhle znetvořený je pouze tento jeden showcar), od standardního Áčka z divize AMG nebudete mít šanci ho rozeznat. Veškeré změny se tu odehrály pod kapotou. Když nejmenší AMG opouštělo brány továrny, dvoulitrový čtyřválec pod kapotou disponoval už tak velmi slušným výkonem 381 koní (280 kW) a točivým momentem 475 Nm. Ve své sériové podobě díky těmto parametrům a také díky pohonu všech čtyř kol 4Matic zvládne akceleraci z 0 na 100 km/h za 4,2 s a bez větších problémů dosahuje elektronicky omezené maximální rychlosti 250 km/h.

V tomto směru však nezůstal kámen na kameni. Úpravci od Posaidonu nainstalovali nové sání vzduchu, nové přeplňování motoru a modifikován byl i chladicí systém a sedmistupňová dvouspojková převodovka, jejímž prostřednictvím jsou roztáčena všechna čtyři kola. Výsledkem těchto úprav a pečlivě odladěného softwaru řídící jednotky je rovných 500 koní (368 kW). Točivý moment povyskočil na 555 Nm. Upravený Posaidon A45 RS485+ má díky těmto hodnotám akcelerovat z 0 na 100 km/h za 3,5 s a dosahovat maximální rychlosti 315 km/h! Přestože tato možnost není spojená s úpravou motoru, k dispozici je také lepší brzdový systém s kotouči o průměru 364 mm, do kterých se zakusují šestipístkové třmeny. A perlička na závěr, stačí se jen zmínit a s radostí vám chlapíci z Posaidonu odpálí systém start-stop :-)

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru