Jay Leno je někdo, kdo si může dovolit asi jakýkoliv vůz na světě a také je svou sbírkou proslulý. Vzhledem k tomu, že tenhle chlapík, který se proslavil skvělou talk show, má také zatraceně dobrý vkus, je jasné, že mu pod rukama procházejí jen ta nejlepší a nejzajímavější auta. A to ani nemusí být jeho. On je prostě rád ve společnosti skvělých aut a zajímavých lidí. Jedno takové auto i jeho majitele vám dnes prostě musíme představit.

Stavitelem a majitelem tohoto kousku je muž jménem Chuck Olenyk, velký fanoušek motorismu a majitel skvostného, ale ne tak úplně pravého Porsche 356A Speedster. Důvěrně mu přezdívá „Outlaw“, v překladu „psanec“. A proč? Ona tahle skvostná 356 je složená z původního rámu a částech karoserie reálného Porsche 356A, ale další díly jsou z modelů 911 a 912. I když se to může zdát jako svatokrádež, pak vás musím uklinit. Chuck si je moc dobře vědom jedinečnosti modelu 356A Speedster, ale ten, který měl k dispozici, byl v tak zuboženém stavu, že zachránit ho prostě nebylo možné. Dal dohromady originální díly z modelů 911 a 912 a postavil svou vlastní verzi Speedsteru.

Výsledek je dle mého názoru jedinečný. Duše klasického kulatého Porsche zůstala zachována a navíc k ní přibyla o něco zajímavější technika. Co na to říkáte?

-AR-

Přidat komentář