Pokud byste někde hledali definici slova ‚bohatý‘, nejspíš byste u ní našli jméno Tetsumi Shinchi. Jde o japonského obchodníka, výkonného ředitele a předsedu dozorčí řady obrovské firmy jménem Shibaura Group. Ta má na starosti banky, několik desítek velkých business společností a dokonce i ocelárny. Je tedy jasné, že v tomto holdingu se točí vážně velká spousta peněz.

I proto si Tetsumi mohl dovolit udělat si opravdu parádní radost. Pořídil si hned pět hypersportů Fenyr, které má vyrábí značka W Motors.

Fenyr je super auto, které pohání dvěma turbodmychadly přeplňovaný plochý šestiválec, jehož výkon je 780 koní a točivý moment 959 Nm.

We are glad to announce that the last 5 Fenyr SuperSport Launch Editions have been purchased by a Japanese Businessman…

Zveřejnil(a) W Motors dne Úterý 30. července 2019

Automobilka jich nemá v plánu vyrobit mnoho, více než 100 by jich být nemělo, přičemž ročně zvládne vyprodukovat asi 25 kusů. Vzhledem k tomu, že je prakticky celé auto vyrobené z karbonu, je tedy velmi lehké a zvládne zrychlit z 0 na 100 km/h za 2,7 sekundy, přičemž maximální rychlost se zastaví až na hodnotě 410 km/h.

Prvních 10 vyrobených kusů je v takzvané ‚Launch Edition‘ a právě pět z nich si japonský podnikatel koupil. A cena? Jedno auto vyjde na 1,5 milionu dolarů, tedy asi 34,5 milionu korun. A protože jich má pět, dal za ně 7,5 milionu dolarů, tedy 172,5 milionu korun.

Každé auto je tak trochu jiné, má jiné lakování nebo jinak udělaný interiér. To samozřejmě chápeme. Přece nebude v pondělí jezdit stejným autem, jako ve středu nebo v pátek. 🙂