Slyšeli jste někdy o sporťáku s názvem Lykan HyperSport? Jde o auto, který arabská automobilka W Motors vyrobila jen v počtu sedmi kusů, a jeden z nich jezdí i ve službách arabské policie v Abú Dhabí.

Že vám to auto opravdu nic neříká? Pak si vzpomeňte na sedmé pokračování Rychle a zběsile. Tam totiž hlavní hrdina zkoušel, jestli Lykan umí létat. Díky počítači ho tvůrci filmu poslali na skok z fiktivního mrakodrapu do jiného, protilehlého. A přežil. Jak hrdina, tak Lykan.

A když už jsme u těch zajímavostí. Tušíte, co vlastně jméno Lykan znamená? Jeho původ nehledejte v arabské kultuře, ale v té evropské, konkrétně z rumunské Transylvánie, kde tímto označením lidé v dávných dobách pojmenovali mýtického vlkodlaka, se kterým strašili děti.

Dubajská policie má novou zbraň! Jde o zbrusu nový speciál Lykan

Ale zpět k novému policejnímu autu. Lykan HyperSport pohání dvěma turbodmychadly přeplňovaný šestiválec s 566 kW/770 koňmi a s točivým momentem 1000 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou pouhých 2,8 sekundy, na 200 km/h pak za 9,4 sekundy a maximální rychlost se zastaví až na 395 km/h.

Design auta asi nemá cenu hodnotit. Je totiž tak extrémní a tak odvážný, že si na něj jistě každý udělá názor sám. My jen dodáme, že policejní polepy a velký LED maják mu zatraceně sluší. A jestli s něčím dubajská policie bude dělat velkou parádu, pak ne s Bugatti nebo Porsche, ale s tímto Lykanem.