Japonské závody s mini autem Honda N-One jsou jako groteska – video

Autor: Anina Russová - 26. 2. 2015


Asi není třeba moc polemizovat nad tím, že automobilové závody jakéhokoliv druhu jsou navýsost vážná záležitost, a boje o kaŽdý metr nebo setinu sekundy jsou kolikrát doslova na krev. Ale je dobře, že jsou tací, kteří to tak vážně neberou, a umí si i z tak vážné záležitosti, jakou závody jsou, udělat legraci a přihlížejícím radost.

Takovými hodně vtipnými závody je i japonská specialita, tedy závody mini aut, která mají do závodních speciálů opravdu daleko. Jde o speciální CUPové závodění s mini-automobily Honda N-One. Jde o maličké auto, tzv. Kei-Car, jenž je ideální do přecpaných japonských ulic, a do něhož se přesto vejdou čtyři dospělé osoby. A to přitom na délku měří pouhých 3,4 metru. Pod kapotou má (poze jediný) motor o objemu 0,6 litru, alespoň, že je přeplňovaný turbem… :) I tak je ale jeho výkon neslavných 64 koní. Na maximální rychlost 100 km/h se prý také za nějaký čas dá dostat. :)

Tyhle auta z kategorie „piškoti“ jsou humorná sama o sobě, ale při závodním klání na dráze je to ještě o level výš. Je fajn vidět, že i v dnešní době se najdou tací, kteří umí život brát s humorem a nadsázkou. A Japonci jednoznačně takoví být umí!

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek