Top Gear brzy odstartuje ve své 27. sezóně a již po několikáté musel vyměnit moderátory. Faktem je, že tentokrát to nebylo proto, že by se snad diváci zlobili nad jejich kvalitou, ale proto, že si dva ze tří prostě jen přáli skončit. Matt LeBlanc chtěl být více s rodinou v Americe a Rory Reid se chtěl posunout někam dál. Zajímavé bude sledovat, jak se pořadu bude s novou dvojicí dařit Paddy McGuinness a Andrew „Freddie“ Flintoff. Ti jsou sice ve Velké Británii celkem populární, ovšem jinde je nikdo nezná. Postaví se po boku Chrise Harrise, který jediný v pořadu zůstává.

Ovšem dávno před tímhle vším byl Top Gear pořadem trojice Clarkson, Hammond a May, která ho stvořila a dotáhla ho k absolutnímu vrcholu. Všichni víme, jak to s nimi skončilo, to ovšem neznamená, že by byť jeden z nich dělal, že žádný Top Gear nezná, nikdy o něm neslyšel a je mu to jedno. Třeba Clarkson se o tom, jak se pořadu vede, nedávno vyjádřil jednou z jeho legendárních grimas. 🙂

Víte, co si Clarkson myslí o problémech Top Gearu?

A na Top Gear před pár dny zavzpomínal i James May a to rovnou celkem humornou historkou. V začátcích show prý natáčeli nějaké auto, ani už vlastně neví jaké. Co ale ví, a co se po celou dobu natáčení nezměnilo, byly kameramanské vozy. Vždy šlo o Range Rovery nebo Land Rovery, ze kterých při natáčení vzadu standardně vykukoval kameraman s velkým objektivem. Pokud ale štáb potřeboval dojet na nějaké konkrétní místo, kameraman se schoval, zavřel vyklápěcí okno a rázem šlo prostě jen o další Range Rover nebo Land Rover na silnici. A to byl pro Jamese Maye problém.

Tehdy prý na chvilku ztratil auto štábu z očí a byl moc rád, když ho po chvilce dojel. Následoval ho tak dlouho, až dojeli na venkov a to se May prý začal divit, co tam dělají. Když zatočili na příjezdovou cestu k nějakému stavení, moc nechápal, ale poté, co zastavili, mu to došlo. Spletl se. Celou dobu totiž sledoval jiné auto. V tom jela nějaká britská rodina. May v té době měl dost divoký účes na hlavě a to mu na serióznosti moc nepřidalo. Měl co dělat, aby tento omyl rodině vysvětlil. Naštěstí to dobře dopadlo, ale příjemně mu moc nebylo.