James May vysvětlil, proč miluje Rolls-Royce. Může za to i princ Charles

Autor: Anina Russová - 16. 8. 2019


Trojici Clarkson, Hammond a May nelze nemilovat. Nikdo jiný neumí podat automobilový svět s takovou dávkou humoru. A navíc jsou schopni si dělat legraci i sami ze sebe a to je hodně ojedinělá vlastnost. :)

Upřímně přiznávám, že nejraději z celé trojice mám asi Jamese Maye. Tenhle chlapík sice působí tak, že neumí napočítat do pěti, ale jeho suchý britský humor a znalosti (nejen) aut jsou naprosto fenomenální!

Hodně mě pobavilo vysvětlení Maye, proč vlastně miluje značku Rolls-Royce a proč zároveň nemůže přijít na jménu britskému korunnímu princi Charlesovi. A obojí má hodně společného. James viděl Rolls-Royce poprvé, když mu bylo 5 let. Stalo se tak při setkání s princem z Walesu, který právě do své domoviny, tedy Walesu, přijel na návštěvu.

James si se svými rodiči nemohl tuto událost nechat ujít a dlouhé hodiny čekal v davu kolem místa, kudy měl Charles projíždět. Malý May na něj byl moc natěšen, ale jaké bylo jeho zklamání, když se na něj Charles ani nepodíval. Dokonce mu to má za zlé až dodnes, kdy jej kvůli tomu označuje za republikána. Faktem ale je, že kolona s královským členem měla zpoždění, takže prostě místem jen projela. Malý chlapec to ale nemohl vědět a hlavně ani pochopit.

The Grand Tour možná po třetí sérii skončí

Ovšem jakkoliv byl smutný z nepovedené královské návštěvy, zaujalo ho auto, kterým princ jel. Šlo o Rolls-Royce Phantom VI, který od té doby už nikdy nedostal z hlavy. Ovšem až o mnoho let později si svůj vlastní Rolls-Royce, konkrétně kabriolet Corniche, koupil. Už tehdy, po královské návštěvě totiž věděl, že Rolls-Royce jednou bude mít, ale až velmi milá příhoda právě s tímto modelem, ho nakonec přesvědčila ke koupi.

Když bylo Jamesovi 35 let, tedy tři desítky let po tom smutku s královskou rodinou, prý šel z práce, z redakce časopisu Car. Když sedl do auta a vyrazil na dálnici A40, potkal právě Corniche, jehož řidič se snažil na dálnici napojit. May nespěchal a gentlemansky jej před sebe pustil, načež se na tomto Rolls-Royce stáhlo okno, v němž se objevila dámská ručka a zamáváním poděkovala. A to je ono, tak vznikla Jamesova láska nejen ke značce Rolls-Royce, ale hlavně k modelu Corniche, který si nedlouho po tomto zážitku pořídil.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru