James May vidí možnost pro nový pořad o autech. Řešit by mohl autonomní vozy nebo nové technologie

Autor: Anina Russová - Zdroj: BBC Radio 4 - Foto: Amazon Prime - 2. 1. 2024


Není asi známějších moderátorů automobilových pořadů než James May, Richard Hammond a Jeremy Clarkson. Společně se dali dohromady v dnes už legendárním britském pořadu Top Gear a po neslavném konci v této show společně stvořili další fenomén známý jako The Grand Tour. Ten ale po odvysílání posledních dvou dílů nejspíš skončí. James May ale pořád má chuť v podobném pořadu pokračovat.

Rozpovídal se o tom v rozhovoru pro BBC Radio 4, kde prozradil, že jeden ze dvou hotových dílů The Grand Tour bude odvysílán už brzy. „Máme dvě epizody hotové, jedna vyjde velmi brzdy, další o něco později. Co se ale stane mezi tím, tak na to musíme počkat. Uvidíme,“ řekl May v rozhovoru. Řekl ale také, že právě v této době je ideální čas na vytvoření dalšího automobilového pořadu. A myslí si, že právě tento formát televizní show potřebuje něco jako znovuobjevení.

„Myslím si, že ačkoliv skončil Top Gear a pomalu se blíží i konec naší doby, nikdy nebyla lepší doba pro motoristický pořad,“ řekl May. Zmínil témata jako budoucnost autonomních aut, nové způsoby pohonů, ale i změna obecného postoje k autům a řízení, která by podle něj rozhodně stála za debatu.

V tuto chvíli to ale moc pozitivně nevypadá. V prvé řadě je potřeba myslet na to, že i Clarkson řekl, že už toho má tak trochu dost. K tomu se už v listopadu šéfka programů Amazonu pro Velkou Británii Fozia Khan vyjádřila v tom smyslu, že její tým řeší, jak by The Grand Tour mohlo do budoucna pokračovat, případně prý i s jinými moderátory. Clarkson má navíc svou velmi úspěšnou televizní show o farmaření. Své pořady pak má i May a Hammond. Z obrazovek tedy ani jeden nezmizí.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru