O tom, že zimní pneumatiky nejsou pouhým výmyslem a taháním peněz z lidí, by i ty poslední pochybovače mohlo přesvědčit následující video, ve kterém se mohou podívat na srovnání zimních, celoročních a letních pneumatik na sněhu.

Na testovacím polygonu společnosti Bridgestone ve Švédsku byl připraven srovnávací test toho, jak se na zasněženém polygonu chovají zimní, celoroční a letní pneumatiky. Srovnání proběhlo s pneumatikami stejné značky a na stejných typech automobilů.

Z videa je jasně vidět, že zimní pneumatika je jasně nejlepší, nejlépe akceleruje, nejlépe se s ní provádí vyhýbací manévr a nejlépe brzdí. Ve srovnání s ostatními druhy o 179 % (celoroční), resp. 233 % (letní).

Zimní pneumatika ale díky své členitosti a materiálu lépe funguje i na vodě. Ovšem v letních měsících při vysokých teplotách byste ji měli vyměnit za letní, protože funkčnost zimních pneumatik je o poznání horší a chování auta není jisté. Pamatujte, zimní pneumatika patří do zimního období, do léta patří letní.

A mimochodem, víte, že od 1.listopadu jsou zimní pneumatiky povinné? Povinnost mít na autě zimní pneumatiky platí v období od 1.11. do 31.3. v případě, že to vyžaduje počasí – tedy, že předpověď hlásí sněžení nebo námrazu – a nebo v úsecích označených dopravní značkou.