Jestli máme z něčeho za volantem občas strach, pak jsou to ostatní řidiči nebo technická závada, která zapříčiní neovladatelnost vozu. A právě to druhé se před nedávnem stalo jednomu řidiči BMW X5.

Ten se jmenuje Joseph Cooper a pochází z Ameriky. Video jeho neovladatelného vozu bylo natočeno na dálnici Interstate 95. Podle dostupných informací jel Joseph asi 160kilometrovou rychlostí, když ho přestal poslouchat plynový pedál. Řidič zachoval chladnou hlavu a zavolal tísňovou linku, kde svůj problém sdělil lehce šokované policistce. Zároveň ji zcela klidně požádal o pomoc, a hlavně vyklizení cesty, protože se bál, že do někoho nabourá. Policistka na telefonu mu navrhla, aby použil ruční brzdu, to však Joseph odmítl s tím, že jede moc rychle a že se omlouvá. Vlastně se mu není co divit.

To už mu ale policisté vyklidili cestu a připravili pro něj zpomalovací pásy. Ty sice X5 prorazily pneumatiky, ta ale pokračovala, i když pomaleji, dál. Proto policisté přistoupili k velmi nebezpečnému manévru, kdy pomocí dvou aut, která do X5 zezadu a ze strany narazila, ujíždějící X5 za jízdy otočili a tím i zastavili. Následně byl její řidič odvezen do nemocnice, protože si stěžoval na bolest na hrudi.

Děsivá situace, co myslíte. Zatím probíhá vyšetřování, protože není jasné, proč a co se to stalo, a také proč se řidič nepokusil auto prostě „nějak“ zastavit. Je možné, že se i přes klid v hlase prostě jen bál, ale policisté se zatím k této opravdu nebezpečné situaci nijak nevyjádřili.