Jako v Top Gearu… Řidič ujížděl před policií v Rolls-Royce Phantom

Autor: Radim Plachý - Zdroj: ABC7 - Foto: Pavel Srp - 2. 9. 2023


Vzpomínáte si na albánský speciál britského pořadu Top Gear, kdy si trojice moderátorů vzala na test Rolls-Royce Ghost, Mercedes-Benz S 65 AMG a Bentley… Tedy pardon, nakonec maličkou Zastavu? Tehdy to měl být test, které z aut je vhodné pro albánskou mafii při ujíždění před policií. Něco podobného se teď stalo v Americe, ale honička byla reálná. Policii tam ujížděl kradený Rolls-Royce Phantom.

Video, které zveřejnila televizní stanice ABC7, pochází z ulic amerického města Los Angeles. Na záběrech je vidět černý Rolls-Royce Phantom, tedy největší a nejdražší z běžných modelů britské značky, kterak poměrně vysokou rychlostí projíždí městem.

Přečtěte si také:  7 automobilek plánuje vybudovat síť nabíjecích stanic pro elektromobily. Zakládají společný podnik

Ve videu jej policie ještě nestíhá auty, ale sleduje jej z vrtulníku. Možná i díky tomu se řidiči nakonec povedlo ujet, respektive se schovat do garáží losangelského Grand Hotelu a policie jej nechytila.

Podle dostupných informací bylo auto ukradeno, ale protože jsou dnešní nová auta neustále on-line, věděl jeho majitel, kde se nachází. Kalifornská dálniční policie jej tak začala brzy stíhat na dálnici 210 Freeway u města Arcadia. Řidič ovšem nakonec z dálnice sjel a vydal se právě do Los Angeles.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce Cullinan Black Badge Blue Shadow Private Collection vznikne v 62 kusech. Jen vyšívání stropu trvá dva dny

A pokud si na speciál Top Gearu nevzpomínáte, můžete si jej připomenout v tomto videu:

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *