Doufám, že vás následující video moc neotráví. Pro vysvětlení, ono totiž zobrazuje takový jeden obyčejný den jednoho pána, takový den ale s největší pravděpodobností nikdo z nás obyčejných lidí nikdy nezažije. Video zachycuje předání rovnou tří vozů jejich novému majiteli. Potud by to asi bylo v pořádku, ale jistý movitější pán si pořídil trojici těch nej aut v podobě McLarenu P1, Porsche 918 Spyder a Porsche Carrera GT.

To si takhle ráno vstanete, dáte si kávu, přečtete si noviny a pak si jdete prostě převzít tři tak dokonalá auta, která většina smrtelníků nemá ani možnost jen tak někde potkat na ulici. Dohromady mají více než dva tisíce koní a jejich ceny by zalepily jednu velkou díru v našem státním rozpočtu. Ale vezmeme to postupně a začneme skvělým McLarenem P1. Tenhle jedinečný hybrid je největším konkurentem právě 918 Spyder nebo Ferrari LaFerrari. Jen těžko najdete techničtěji dokonalejší vůz, jehož tvůrci se nijak netají inspirací u F1. Je rychlý, je tak dokonce tak rychlý, že z 0 na 100 km/h zvládne zrychlit pod tři sekundy a z 0 na 300 km/h pod 17 sekund. Kola zadní nápravy přenášejí souhrnný výkon (přeplňovaného osmiválce o objemu 3.8 litru a elektromotoru) 916 koní.

Pokračovat musíme jednoznačně s Porsche 918 Spyder. Placatá bestie, která si pro sebe okamžitě na sebe strhne veškerou pozornost, kdekoliv se objeví. Vyrobeno bylo pouze 918 kusů a i když je prodejní cena astronomická, bude nadále jen stoupat. Jde o čytřkolku, která nabízí výkon „jen“ 887 koní. Dělí se o něj V8 o objemu 4.6 litru a dokonce dva elektromotory.

Porsche Carrera GT není sice možná nejnovější a není možná nacpané tou nejlepší a nejmodernější technoligií, jako dva výše zmínění, ale má sakra koule. Atmosférický motor V10 o objemu 5.7 litru pohání přes šestistupňový manuál zadní (!) nápravu silou 612 koní.

Které z těch tří aut je vám nejsympatičtější? 🙂