Jak to vypadá, když v téměř 180 km/h trefíte závodním autem dvě krávy?

Autor: Pavel Srp -   21. 3. 2018


Pokud už jste někdy měli tu smůlu a se svým autem jste srazili nějaké zvíře – a je jedno, jestli šlo o zajíce, srnku a nebo prase – jistě uznáte, že to rozhodně není příjemná situace. A to ani v 50 km/h, ani ve 100 km/h a už vůbec ne v téměř 180 km/h v poušti. Jak nehoda v této vysoké rychlosti vypadá, se nicméně můžete podívat v přiloženém videu.

Jde o video ze závodního auta Terrible Herbst #91 Trick Truck, ve kterém zrovna jeli řidič Christian Sourapas a spolujezdec/navigátor John Tondro. Ti jeli svůj letošní první závod „Parker 425“ a vlastně se dá říct, že se při nehodě podívali smrti do tváře.

Při závodech se obvykle pomalu nejezdí a je jedno, jestli jedete po relativně bezpečném závodním okruhu a nebo po nějaké silnici v rámci rychlostní zkoušky rallye, nebezpečí tak může číhat prakticky kdekoliv. Pokud jste někdy jeli 180km/h rychlostí (třeba na dálnici), pak jistě víte, o jaký kalup jde. Představte si to na poměrně kluzkém povrchu, kterým písek bezpochyby je, a k tomu si přidejte překážku, která se před vámi z ničeho nic postaví. Moc šancí na reakci nemáte. V tomto případě šlo o dvě přebíhající krávy, do nichž byl náraz posádky v rychlosti cca 110 mil za hodinu (takřka 180 km/h) vážně obrovský. Obě zvířata se rozletěla na kusy, auto to vyhodilo do vzduchu a pak do několika kotrmelců.

Pokud si chcete přečíst celý příběh průběhu závodu a nehody, pak tak můžete učinit na tomto diskusním fóru. V textu je to popsáno opravdu velmi poutavě, vypíchnout lze několik vět, které říkají následující. Těsně před nárazem šlo vše hladce, dokonce pilot řešil, jak by mohl jízdu ještě zrychlit. Jenže pak uviděl v zatáčce dvě krávy a doufal, že neudělají to, co se chystaly udělat – tedy přeběhnout trať. Ale udělaly. Prý šlo asi o matku s mládětem. Ještě před nárazem prý bylo posádce už jasné, že jde o konec závodění a po bezprostředně po náraze jim také došlo, že tohle nemusí dobře skončit. Prý to bylo poprvé, co si Christian uvědomil, jak nebezpečné závodění je, nikdy předtím si podle jeho slov nepřipustil možnost toho, že by mohl zemřít. Až doteď.

Přečtěte si také:  Srazili jste na silnici zvěř? Pokud chcete odškodnění, musíte být připravení

Ve videu je vidět krev a ne úplně hezké záběry, zvažte tedy, jestli si ho opravdu chcete pustit.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *