shutterstock_566330083

Pořídili jste si nové auto a zjišťujete, jak se liší pojistné produkty jednotlivých pojišťoven? Nebo chcete zjistit, jak jsou na tom vaše starší pojistky na auto v porovnání s ostatními? Srovnejte si nabídky pojišťoven přehledně na internetovém srovnávači Yespojištění.cz – poradíme, na co se při výběru ideálního pojištění auta zaměřit.

Povinné i nepovinné pojištění auta

Pojištění auta se skládá z povinného ručení, havarijního pojištění a dalších možných doplňkových připojištění na různé situace. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

  • Povinné ručení, správněji pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, musí mít každé auto uzavřeno ze zákona. Z povinného ručení se hradí materiální a zdravotní újmy, které můžete způsobit ostatním osobám.
  • Havarijní pojištění je dobrovolné, díky pojistce vám pojišťovna uhradí případné škody na vašem vlastním autě. Sjednává se proti krádeži, vandalismu nebo poničení živelní pohromou a na další situace.
  • Nepovinných doplňkových připojištění je mnoho, každé se vztahuje na jinou situaci – můžete se nechat připojistit proti srážce se zvířetem, poničení čelního skla či nebezpečí úrazu aj.
Přečtěte si také:  Dopravní nehoda s cizincem: když nerozumíte, volejte policii. Pozor dejte i na pojištění

Důležité parametry při výběru pojištění auta

Nejsnáze porovnáte jednotlivá pojištění pomocí internetových srovnávačů pojištění. Díky sjednání online často získáte i výhodnější cenu než na kamenné pobočce pojišťovny. Kromě ceny se však v přehledném výpisu produktů zaměřte i na:

  • limit pojistného plnění, který určuje maximální částku, do které případné škody uhradí pojišťovna. Nejnižším limitem je 35/35 milionů Kč, tedy 35 milionů Kč za zdravotní újmu a stejná částka za materiální poškození. Toto minimum však nemusí pokrýt všechny způsobené škody, zejména u komplikovanějších nebo hromadných nehod.
  • výši spoluúčasti u havarijního a dalšího nepovinného pojištění. Částka určuje, jakým dílem se budete podílet na zaplacení škod spolu s pojišťovnou. Čím je spoluúčast vyšší, tím bývá cena za pojistku nižší.
  • rozsah asistenčních služeb a renomé pojišťovny. Jasný obrázek si uděláte z hodnocení ostatních uživatelů. Asistenční služby mohou být jen základní po telefonu, jinde vám v ceně pojistky nabídnou třeba i odtah či náhradní auto.
  • slevu při sjednání povinného ručení a havarijního pojištění naráz. Většina pojišťoven nabízí „All risk“ balíček, ve kterém máte povinné ručení včetně havarijního pojištění. Cena je pak výhodnější a váš plechový miláček dokonale chráněný.

Jak ještě snížit cenu za pojistku?

Pokud chcete ušetřit ještě více, nastavte si roční frekvenci platby pojistného, mnoho institucí za jednorázovou úhradu nabídne slevu. Dále můžete ušetřit při opatrné jízdě – sčítáním každoročních bonusů za bezeškodní průběh můžete na pojistce ušetřit každý rok více. Při případném přechodu k jiné pojišťovně se nemusíte bát, bonusy z minulých let vám zůstanou i u nové pojistky.

Přečtěte si také:  Ulomené zrcátko, stěrač nebo ukradená kola. Pojištění vandalismu umí pomoci s řadou nepříjemností

Výhodná pojistka s ideálními parametry

Sjednáním pojištění auta na internetu pomocí Yespojisteni.cz můžete hodně ušetřit – záleží však nejen na ceně, ale také na rozsahu služeb. Proto si v přehledném výpisu srovnání pojistek vybírejte podle limitů plnění, výše spoluúčasti, šíře asistenčních služeb a dalších kritérií. Cenu pojistky pak můžete snížit pomocí slevy za sjednání online, roční frekvence platby a bonusů za jízdu bez bourání.

Leave a Reply