Jak se vyvíjel nový SEAT Leon Cup Racer? – video

Autor: Pavel Srp - 18. 6. 2013


Podívejte se na velmi povedené video, v němž je možné vidět stavbu závodního SEATu Leon Cup Racer. Z holé karoserie se během několika desítek sekund stane bestie, která má být, podle slov, schopná vítězit. Úkolem totiž bylo navázat na úspěchy minulé generace závodního Leona, který na okruzích vcelku bezproblémově sbíral vavříny a porážell vozy BMW, Chevrolet, Honda, ale i LADA ve světovém šampionátu cestovních vozů WTCC. A v genech to má, protože už sériová verze nové generace Leonu, a je jedno jestli pětidveřová nebo třídveřová, je řidičsky velmi schopná… :)

SEAT Leon Cup Racer pohání dvoulitrový čtyřválec přeplňovaný turbodmychadlem, který se může pochlubit nejvyšším výkonem 243 kW/330 koní a maximálním točivým momentem 350 Nm. Hnací síla se přenáší prostřednictvím šestistupňové dvouspojkové převodovky DSG ovládané na volantu s pomocí elektronicky řízené uzávěrky diferenciálu na přední kola. Speciální verze vozu Cup Racer pro vytrvalostní závody může být vybavena také závodní sekvenční převodovkou s řadicí pákou na středové konzole a mechanickou uzávěrkou diferenciálu.

Tuto závodní bestii si může koupit každý, kdo ze svého bankovního účtu na účet SEATu převede 70 000 Eur (bez DPH) za verzi s DSG a nebo 95 000 Eur (bez DPH) za verzi se sekvenční převodovkou a mechanickou uzávěrkou diferenciálu.

verze s převodovkou DSG bude stát 70 000 eur (bez DPH), zatímco vytrvalostní verze se sekvenční převodovkou a mechanickou uzávěrkou diferenciálu přijde na 95 000 eur (rovněž bez DPH).

-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru