Zatím poslední video Kena Blocka, které nazval Climbkhana a ve kterém nám opět ukazuje svoji parádní driftovací show, je venku dva týdy. Při pohledu na něj jsme ale místy zírali s pusou otevřenou dokořán. Zajímalo nás, jak to vlastně celé vznikalo. A krátké video nás teď do zákulisí natáčení zavede.

Kenovo zatím poslední video nás zavede do amerického Colorada, kde se nachází slavný kopec Pikes Peak. Na tom se jezdí ještě slavnější automobilové závody do vrchu. Ken Block si to ale vyložil po svém. On nahoru sice taky vyjel, ale pěkně “dveřma napřed”. Místy přitom pneumatikami lízal samotný kraj silnice i celého bezpečného povrchu…

Nakonec vlastně vůbec natočit tohle video nebylo jednoduché. Povedlo se to dokonce až na třetí pokus. Při tom prvním totiž přítomné zradila technika, tedy Kenův upravený 1400koňový Ford Mustang. Alespoň díky tomu pro další pokusy dostal antilag, který napomohl tomu, aby se s autem dalo jezdit o poznání citlivěji.

Druhý pokus zhatilo počasí, když nahoře na kopci nasněžilo. Vždyť vrchol se nachází až v nadmořské výšce 4 302 metrů. Sněžení navíc doplnila hustá mlha.

Přečtěte si také:  Závodní tým BARTH Racing představil svůj tým pro Dakar 2018

Třetí pokus ale už vyšel. S videem pomáhal producent a režisér Jeff Zwart, který má Pikes Peak navíc sám najeté v automobilech Porsche. Ken Block se tu ale také nejednou opravdu hodně zapotil… Však se podívejte sami.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!