Napadlo vás někdy, jak složité je rozjet se závodním autem? Tedy, konkrétně s WRC speciálem Hyundai i20 WRC? Myslíte, že jen stisknete startovací tlačítko, možná podobné, jaké máte v autě, a pustíte spojku a jedete? Jakkoliv by to tak vlastně mohlo fungovat, praxe je úplně jiná. Obzvlášť, když potřebujete vystřelit ze startu do rychlostní zkoušky co nejrychleji.

Jak vlastně u tohoto závodního speciálu funguje launch control vám ukáže Ollie Marriage z britského Top Gearu, který jak vidno řídit opravdu umí! Aby byl schopen s autem vystřelit z místa, je potřeba malý rituál. Při něm musíte stát na spojce i plynovém pedálu zároveň, zatáhnout a zase povolit ruční brzdu a k tomu ještě aktivovat startovací tlačítko umístěné na volantu. Jen tak může u Hyundai i20 WRC aktivovat launch control a z místa bez zaváhání vyrazit vpřed.

Top Gear to navíc natočil ve zpomaleném režimu a fakt je, že ty záběry jsou hodně působivé. I proto, že Ollie je s autem na šotolinové cestě. Podívejte se tedy na přesný postup startování a rozjíždění se závodním autem a až se do něj někdy budete mít možnost posadit, můžete zaperlit se svými znalostmi. 🙂