ferrari-f50-vymena-spojky-video

Supersportovní auta jsou často vyráběna tak, že jakékoliv servisní zásahy znamenají velké finanční částky. A ne až tolik kvůli ceně dílů, ale spíše kvůli ceně práce. Třeba kvůli výměně spojky na Ferrari F50 je nutné auto rozpůlit!

O tom, že jde o opravdu náročný servisní úkon nás přesvědčí přiložené video z Velké Británie. V tamějším servise Joe Macari Servicing v Londýně se jednu takovou výměnu rozhodli natočit.

Happy #F50Friday! Ever wondered how the #FerrariF50 splits in half, to access the clutch? Well, friends, #WonderNoMore…#Timelapse #F50 #ClutchReplacement #ClutchChange #FerrariLondon #FerrariService #JoeMacariService #JoeMacari

Zveřejnil(a) Joe Macari Servicing dne 17. listopad 2017

To, že to bude složité, naznačuje už samotné umístění motoru uprostřed mezi nápravami. Jenže motor tady tvoří také nosný prvek zavěšení zadních kol i pro zadní nárazník. Z auta tak musí celá zadní část včetně nápravy. 

Cena? Neznámá, ale určitě to budou desetitisíce, možná desítky desetitisíců. Pokud tedy pokukujete po nějakém levném starším supersportu, poptejte se i na ceny servisních nákladů. Abyste nakonec “levně” nepořídili auto, se kterým nebudete moci vůbec jezdit… Byla by to škoda!