Ford F-150 Raptor je neskutečný stroj. Terénní pick-up, který pohání silný benzínový motor, s nímž můžete vyrazit i do toho nejtěžšího terénu, na který je náležitě připraven. Ovšem nejen, co se týče pohonu všech kol či světlé výšky, ale také, co se týká pneumatik a podvozku. Však se v přiloženém videu podívejte sami.

Nová generace Fordu F-150 Raptor se začne prodávat letos na podzim. Přijde sice o muskulaturní benzínový osmiválec s objemem 6.2 litru, nahradí ho však potentním přeplňovaným šestiválcem 3,5 l EcoBoost. Podle informací má mít větší výkon i točivý moment než osmiválec, který nabízel 302 kW/411 koní a 588 Nm. To nezní vůbec nezajímavě, ba právě naopak! Oficiální údaje však zatím zveřejněny nebyly.

A co, že to způsobuje onu skvělou prostupnost terénem? Lví podíl na tom jistě mají tlumiče FOX Racing s mezigeneračně zvětšeným průměrem z 63,5 mm na 76,2 mm. Působivou hodnotou je zdvih tlumičů, který je 330,2 mm pro přední nápravu a dokonce 353,1 mm pro zadní nápravu. Nové tlumiče mají za úpkol zajistit vyšší komfort při jízdě po běžné silnici, ale na druhou stranu musí mimo ni a v horších terénních podmínkách zlepšit ovladatelnost a zvládat lépe skoky i dopady. A jak to tlumiče zvládají? Na to se můžete podívat v přiloženém videu.