Jak končí auta? Na vrakovišti rozmačkaná na kousíčky! – video

Autor: Pavel Srp - 20. 1. 2014


Každá věc někdy „dožije“ a výjimku netvoří ani auta. Někdy je to prostě stáří, jindy nehodou, rozebráním a nebo prostě a jednoduše sešrotováním. Američtí celníci si pečlivě hlídají, aby se na jejich území nelegálně nedovážela auta, která nejsou pro tamější silnice schválená. Příkladem by mohl být třeba Land Rover Defender z přiloženého videa.

Americké zákony nedovolují přihlásit auta starší 25 let, která neodpovídají místním bezpečnostním zákonům a postrádají základní bezpečnostní výbavy, například airbagy. Land Rover Defender se v Americe prodával pouze krátce. Zájemci si ho mohli koupit pouze od roku 1993 do roku 1997. Od roku 1998 ho americké úřady zakázaly, poněvadž nesplňoval nové předpisy.

Importéři to často obcházeli tím, že na nová auta dávali VIN ze staších ročníků tak, aby auta „zlegalizovali“. Ten risk jim za to prostě a jednoduše stál. V Evropě pořídili Defender za například pět tisíc dolarů, ale po exportu do Ameriky se dal prodat klidně i za desetinásobek…

Auto, které je na videu, by se podle odhadů dalo v Americe prodat dokonce za 150 000 dolarů. Jde o jeden z nejnovějších modelů. Celníci ho však použili jako exemplární příklad, aby na něm ukázali, jak všechna tato „nelegální“ auta dopadnou.

Jenže vážně to berou i ve Velké Británii. Tam mají ze sešrotovávání aut velkou radost. A navíc si to parádně užívají…

A ušetřeny nejsou ani japonské automobily jako například Toyota GX81 Cresta, i na tomto videu se kluci auto otevřou jako plechovku od sardinek. Takových videí je youtube plné…

-PS-

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru