SEAT poprvé ukazuje světu jeden ze svých vozů v dosud nevídané podobě, a to v jedinečném videu, které zachycuje demontáž modelu SEAT Ateca. Výsledkem je mozaika z dílů na bílém pozadí, které do sebe dokonale zapadají jako puzzle.

100 000 kilometrů

Tento vůz SEAT Ateca ujel v různých provozních podmínkách 100 000 kilometrů a poté byl podroben důkladné kontrole, která odhalila, jak dobře si v testu vedl. „Vůz by měl po ujetí 100 000 kilometrů reagovat úplně stejně jako v prvním dni svého provozu,“ říká José Luis Durán, vývojový inženýr v technickém centru SEAT. A tak tomu také bylo.

Přečtěte si také:  SEAT Ateca má po faceliftu. Krátce jsme se svezli s verzí FR 2.0 TSI 4Drive DSG

4000 dílů

Tým věnoval při kontrole 4000 dílů tohoto vozu zvláštní pozornost detailům: mazání motoru, případnému vnikání prachu, netěsnostem… Každý díl má své vlastní specifikace, odolnost vůči chladu, teplu i opotřebení, a musí plnit svou funkci i při opakovaných změnách svých rozměrů v důsledku teplotní roztažnosti materiálů. Rozložení vozidla na tuto neobvyklou mozaiku trvalo inženýrům jeden a půl dne včetně analýzy všech jednotlivých dílů.