Jak definitivně přijít o auto ve třech krocích? Nehoda, drogy a ignorování policie

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR -  30. 1. 2023


Hodonínští policisté během posledního měsíce řešili řadu případů, ale jeden se lehce vymyká. Postaral se o něj nepoučitelný řidič, který nakonec přišel o auto. Bylo mu zabaveno a nejspíš propadne státu.

Poprvé se s 30letým řidičem policisté potkali koncem loňského roku u nehody v Hodoníně, kdy dotyčný nedal přednost jinému řidiči. Oba po nebezpečném střetu byli převezeni do nemocnice, ale viník si žádné velké ponaučení nevzal.

Přečtěte si také:  Staré pokuty za čtvrt milionu řidiče donutily zaplatit až zabavené registrační značky

Policisté jej potkali znovu, tentokrát o měsíc později a jen o pár ulic dál od místa, kde došlo k nehodě. Tentokrát měl řidič pozitivní test na drogy, ale lékařské vyšetření odmítl. Jeden by si myslel, že to už by řidiči mohlo stačit, ostatně, minimálně za druhý přešlap by býval přišel o řidičák. Pokud by jej ovšem vlastnil, dotyčný žádný řidičák nikdy neměl. Ovšem už druhý den večer jej hlídka zastavila znovu. A i v tomto případě byl test pozitivní na pervitin.

Není se tak co divit, že policistům došla trpělivost. Auto mu nechali odtáhnout na policejní hlídané parkoviště. „Nyní se bude ve správním řízení rozhodovat o jeho propadnutí. Podobným způsobem hodonínští policisté za posledních několik let zajistili desítky vozidel, o které jejich majitelé rozhodnutím správního orgánu či soudu nakonec přišli,“ popsal krajský policejní tiskový mluvčí Petr Vala. Dodal, že tomuto řidiči hrozí zákaz řízení až na dva roky.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *