To, aby auta “jezdila sama”, není vůbec jednoduché. Je k tomu potřeba mnoho hardware i software, ale dnes to již není nic výjimečného. Autonomní vozy se po silnicích pohybují poměrně běžně, a to i ty, které zásah řidiče nepotřebují vůbec. Vozy automobilky Tesla Motors sice do této skupiny nepatří – ačkoliv si to někteří lidé myslí – ale sama řídit také umějí. Pojďme se nyní podívat na to, co Tesly při autonomní jízdě “vidí”.

Automobilka zveřejnila video, ve kterém nám ukáže, co vidí Tesla Model S a na co je potřeba se soustřeďovat. Ačkoliv se systém autonomního řízení u Tesly nazývá jako “Autopilot”, není to autopilot. Dnes jde jen o aktivního asistenta řízení, který mám řidiči pomoci, nikoliv za něj auto odřídit. Tomu, jak vlastně tento systém funguje, jsme se věnovali v tomto samostatném článku.

Jenže video přiložené video zachycuje auto, které by mělo jezdit úplně a zcela bez zásahu řidiče. Auto je také vybaveno mnoha kamerami, senzory a čidly, která musí hlídat prostor kolem vozu a “předvídat”, co by se mohlo stát. Tím nejzásadnějším, co je potřeba opravdu ohlídat, je dopravní značení, jízdní pruhy, ale také chodci či ostatní automobily.