2021-Jaguar_XE_facelift- (11)

Jaguar přichází s atraktivní edicí sportovního sedanu XE. Jde o model Jaguar XE R-Dynamic Black. Tento model vychází z výbavového stupně R-Dynamic SE. Jedním z poznávacích znamení tohoto modelu jsou pětipaprsková 19palcová kola ve verzi Gloss Black s červenými brzdovými třmeny. Kromě toho edice nabízí zadní spoiler, černé boční prahy R-Dynamic, černé kryty zrcátek, paket Black Pack a sportovní pedály z nerezové oceli. Nejlepší konektivitu zajišťuje nový systém infotainmentu Pivi Pro s jednoduchou obsluhou a technologií Dual-SIM, včetně měsíčního objemu dat až 20 GB.

Přečtěte si také:  Těmto autům se raději vyhněte! Poláci vybrali 20 nejhorších ojetin z bazaru

V případě Jaguar XE R-Dynamic Black jsou k dispozici všechny motory řady XE – dvě přeplňované benzinové jednotky P250 a P300 a nový turbodieselový motor D200 s mild-hybridní technologií. Všechny motory mají objem dva litry a patří do rodiny motorů Ingenium automobilky Jaguar Land Rover. Standardně jsou spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou ZF. Model D200 lze objednat i s pohonem všech kol (verze P300 ho má standardně).

Pro modelový rok 2021 inženýři přepracovali dieselový motor D200. Díky výkonu 150 kW/204 koní a točivému momentu 430 Nm dokáže kompaktní sportovní sedan zrychlit z nuly na 100 km/h za 7,3 sekundy. V kontrastu s tím vyniká spotřeba 4,8 l/100 km v cyklu WLTP.

Mild-hybridní systém (MHEV) využívá řemenem poháněný startér-generátor a rekuperovanou energii ukládá do 48 V li-on baterie. Startér-generátor následně uloženou energii využívá k podpoře spalovacího motoru při akceleraci. Vítaným vedlejším efektem silného startéru-generátoru je také komfortní a rychlá reakce systému stop-start.

Jaguar_XE_21MY_Exterior_Foto-2

Jaguar XE R-Dynamic Black má v sériové výbavě metalický lak. Vybírat lze mezi odstíny Yulong White, Eiger Grey a Santorini Black, které doplňují nápadné barvy Firenze Red a Bluefire Blue. Tato speciální edice nabídne v porovnání se srovnatelným vozem nakonfigurovaným individuálně s pomocí standardního ceníku modelu XE cenové zvýhodnění zhruba 280 000 Kč. Jinými slovy to znamená úsporu okolo 18 procent.

Přečtěte si také:  Porsche Cayenne Platinum Edition se představuje. Má pozměněný design i bohatší výbavu

Jaguar XE R-Dynamic Black lze objednat od 1 265 418 Kč s dieselovým motorem a od 1 259 610 Kč s benzinovými motory.