Převážet psa nebo kočku v autě není nic nemožného, ale chce to dodržovat určité zásady bezpečnosti. Jen se podívejte, co může takový nepřipoutaný pes při nehodě způsobit. A není to hezká podívaná. Proto je lepší obzvlášť psy vozit v autě vždy pořádně připoutané. Nebo využijte speciálních bezpečnostních paketů, jaké nově nabízí Jaguar.

Britská značka připravila čtveřici paketů pro model XF Sportbrake, přičemž každý je trochu jinak zaměřen. Ten nejlevnější, který v přepočtu vyjde asi na 7200 Kč, nabídne ochranu čalounění proti chlupům a nečistotám nebo speciální misku na pití, jenž nejde převrhnout. K tomu Jaguar přidává i jednoduchou ochranu vnitřních dveří, a to jak proti poškození, tak proti ušpinění.

Za v přepočtu 14 000 Kč už dostanete balíček s názvem Pet Transportation, který kromě výše zmíněného obsahuje ještě velkou gumovou rohož do kufru auta, ještě odolnější čalounění a ochrany všech plastů.

Pokud by vám ani to nestačilo, pak můžete za tuhle zvířecí výbavu utratit v přepočtu i 20 000 Kč. Za to dostanete úplně vše výše napsané a k tomu navíc speciální stan pro zvířata. Ten spojuje jak bezpečnou, tak pohodlnou přepravu.

Ale to stále není vše. Psovi můžete pořídit ještě parádní cestovní sprchu a jakési schůdky, díky nimž se mu bude dobře nastupovat a vystupovat. Za to už si ale Jaguar účtuje v přepočtu bezmála 30 000 Kč.

Nutno říct, že toto nejsou oficiální české ceny, protože místní zastoupení značky Jaguar ještě neřeklo, jestli bude tyto psí vychytávky také nabízet. Podle nás by udělalo chybu, kdyby ne. Vždyť neexistuje snad jiný národ, který by psy tak moc miloval.