Značka Jaguar potažmo jeho oddělení Jaguar Classic postaví devět nových modelů XKSS na základě přesných specifikací z roku 1957. Nahradí tak vozy, které byly zničeny ohněm v továrně Browns Lane.

„Modely XKSS zaujímají jedinečné místo v historii značky Jaguar a patří mezi vyhledávané sběratelské kousky po celém světě kvůli svojí exkluzivitě a nezaměnitelnému designu. Vysoce kvalifikovaný tým inženýrů a techniků z oddělení Jaguar Classic bude vycházet z desetiletí znalostí s cílem zajistit každému z devíti vozů naprostou autenticitu a nejvyšší kvalitu zpracování. Výroba modelů XKSS potvrzuje, jakou péči věnujeme slavné minulosti značky Jaguar tím, že nabízíme výjimečné vozy, služby, díly a letité zkušenosti,“ řekl Tim Hannig, Director Jaguar Land Rover Classic.

Přečtěte si také:  Kupte si Škodu Rapid v pěkném, původním stavu a podpořte vznikající muzeum škodovek

Původní vozy byly určeny na vývoz do USA, ale jen 16 z nich bylo dokončeno před tím, než vypukl požár. Nyní, o 59 let později značka Jaguar postaví devět „ztracených“ sportovních vozů XKSS pro vybranou skupinu sběratelů a zákazníků. Každý z vozů bude ručně vyroben v novém experimentálním centru ve Warwicku. Cena se bude pohybovat kolem 1 000 000 liber. Příběh XKSS následuje příběh značky Jaguar a jejích tří po sobě jdoucích vítězství z roku 1955, 1956 a 1957 s modelem D-Type.

2016-Jaguar-XKSS-02

Po těchto třech výhrách se Sir Williams Lyons rozhodl v roce 1957 převést zbývajících 25 D-Typů na běžné silniční verze s několika vnějšími úpravami. Bylo přidáno vyšší čelní sklo, dveře na straně spolujezdce, byla odstraněna přepážka mezi řidičem a spolujezdcem a křídlo za sedadlem řidiče.

Přečtěte si také:  Britové v 80. letech postavili šestidveřovou limuzínu z klasické škodovky. Jezdí dodnes

První dodávky nových vozů Jaguar XKSS dorazí k zákazníkům na začátku roku 2017.

2016-Jaguar-XKSS-03