Jaguar a lyžař Graham Bell vytvořili světový rekord pro „nejvyšší rychlost autem taženého lyžaře“

Autor: Tisková zpráva -   8. 10. 2017


Bývalý britský olympijský lyžař Graham Bell překonal s pomocí nového modelu Jaguar XF Sportbrake Guinnessův světový rekord pro „nejvyšší rychlost autem taženého lyžaře“.

Už po pár cvičných pokusech bylo jasné, že Graham a XF Sportbrake si s touto výzvou poradí. Limit stanovený týmem Guinnessových světových rekordů nakonec překonali o více než 76 km/h, když v testovacím centru Revi společnosti Jaguar Land Rover ve švédském Arjeplogu dosáhli průměrné maximální rychlosti 189,07 km/h.

Aby Graham, tažený modelem XF Sportbrake, překonal Guinnessův světový rekord, potřeboval na svých lyžích dosáhnout průměrné rychlosti přes 112,65 km/h. Teploty padající až k -28 °C pořádně prověřily hranice Grahamových fyzických schopností a výkon prémiového kombi.

„Jsem opravdu hrdý, že se nám povedlo vytvořit nový Guinnessův světový rekord. Je to ale výsledek skvělého týmové úsilí, protože mě celou dobu podporovali inženýři z Jaguaru. Model XF Sportbrake se nenechal ničím rozhodit a dodával mi dost sebevědomí nejen k překonání limitu, ale k jeho naprostému rozdrcení!“ řekl Graham Bell.

Model XF Sportbrake předvedl své dokonalé terénní schopnosti a byl tak ideálním pomocníkem pro překonání rekordu. Jeho instinktivní pohon všech kol nabízí jistotu za každého počasí a systémy Adaptive Surface Response (AdSR) a All Surface Progress Control pomáhají řidičům kontrolovat auto v podmínkách s nízkou přilnavostí.

„Nový XF Sportbrake navazuje na úspěch sedanu, je vybaven vyspělými technologiemi pohonu všech kol (AWD) a architekturou s rozsáhlým využitím hliníku, díky čemuž si model XF vysloužil řadu ocenění. Díky vynikající ovladatelnosti, bohaté trakci a skvělé stabilitě při vysokých rychlostech byl pro tento pokus o překonání rekordu ideální volbou,“ doplnil Nick Collins, ředitel programu vozidel, Jaguar XF.

Nový Jaguar XF Sportbrake je díky řadě vyspělých technologií podvozku atraktivní nabídkou ve své třídě. Jeho základní dynamická architektura se osvědčila již v sedanu XF. Přidáním adaptivních technologií a inteligentních funkcí byla jeho výjimečná praktičnost doplněna o dynamiku inspirovanou sportovním vozem a charakteristickou stabilitu značky Jaguar. V souladu s flexibilním designem prémiového kombi pro aktivní životní styl nabízí společnost Jaguar také řadu příslušenství, jako jsou držáky na lyže a snowboardy (čtyři páry lyží nebo dva snowboardy) – dokonalé pro dobrodružné výpravy.

Přečtěte si také:  Porsche Taycan má rekord na Nürburgringu. Je rychlejší než M5, LFA nebo Koenigsegg CCR

Společnost Jaguar Land Rover využívá testovací centrum Revi k testování v extrémně chladných podmínkách a koná se tu také Jaguar Experience Ice Academy. Akademie je dokonalým místem, kde můžete zažít vzrušení z jízdy na ledu za volantem nejnovějších vozů značky Jaguar a Land Rover. Jezdecké schopnosti účastníků se navíc pod vedením zkušených instruktorů posouvají na zcela novou úroveň.

Štítky: , , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek