Italský magazín připravuje video o Porsche s podvozkem #004 – video

Autor: Pavel Srp - 9. 3. 2013


Říká vám něco jméno Luciano Rupolo? Nevadí, představí se vám sám v přiloženém videu. Je to italský důchodce, který sbírá automobilové veterány. Jenže dělá to tak, že koupí (nebo dostane) starý vrak a pod jeho rukama projde kompletní renovací. A ne jen tak ledajakou.

Teď, ve spolupráci s italským magazínem Locals Magazine, o něm vzniká video, v rámci něhož nám Luciano představí exkluzivní vůz – půjde o jedno z vůbec prvních vyrobených Porsche na světě! Tohle auto má číslo podvozku 004!

K filmu vznikl zatím pouze minutový trailer. V tom můžeme vidět jiné auto, avšak nikoliv nezajímavé. Jde o Bizzarrini Competizione. Taky tápete, oč jde? Automobilka Bizzarrini S.p.A. byla založena bývalým inženýrem z Alfy Romeo a Ferrari jménem Gitto Bizzarini a auta vyráběla pouhou necelou jednu dekádu (1964-1969), i když v osmdesátých letech byla továrna opět obnovena. Z Bizzarini vyjížděla sportovní a závodní auta, která jsou dnes velmi ceněna. V šedesátých letech bylo vyrobeno pouze 140 aut!

Je otázkou, jestli tedy není Bizzarini Competizione ještě větším skvostem než jedno z úplně prvních Porsche, ale i to má svůj velmi zajímavý příběh. Porsche #004 bylo nalezeno již v sedmdesátých letech minulého století, tenkrát ho však považovali za nějakou domácí stavbu, takže bylo opět zapomenuto. To důležitější objevení přišlo o pár let později a měl ho na svědomí právě Luciano.

Podívejte se zatím na trailer Video je již ve střižně a zdá se, že se máme nač těšit!

-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru