irmscher-2023-opel-astra-gse-sports-tourer-tuning-predek

Irmscher představuje upravený Opel Astra GSe Sports Tourer

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Irmscher - 4. 5. 2023


Německý úpravce Irmscher byl známý hlavně v 90. letech a na přelomu tisíciletí. Jeho úpravy modelů Opel byly designové, ale i technické a měly hodně fanoušků. V posledních letech ale o Irmscheru nebylo příliš slyšet, to se ovšem s novou Astrou mění. Teď představuje úpravu kombíku Opel Astra GSe Sports Tourer.

Opel Astra GSe Sports Tourer je sportovní verze, která už z výroby vypadá zajímavěji než běžné verze. O pohon auta se stará plug-in hybridní pohonné ústrojí  s pohonem předních kol a automatickou osmistupňovou převodovkou. Jde o kombinaci spalovacího motoru s objemem 1,6 litru, výkonem 132 kW/180 koní a s 250 Nm, který doplňuje elektromotor s 81 kW/110 koňmi a 320 Nm. Celkový výkon pohonné soustavy je 165 kW/225 koní a maximum točivého momentu vrcholí 360 Nm. Pohonné ústrojí zůstalo beze změny.

Sportovněji laděné verze GSe (jak kombi, tak i pětidveřový hatchback) od Opelu dostaly o 10 mm nižší podvozek, přenastavené řízení, jinak naladěný elektronicky stabilizační systém, čalounění sedadel v Alcantaře a další drobnosti, ale Irmscher šel nakonec ještě dál. Pod sériový přední nárazník přidal další spojler, na boku jsou nové nástavce prahů a samolepka se jménem úpravce. Ke stříbrné karoserii prezentovaného kombíku přibylo i několik černých doplňků jako je polep kapoty, střechy a prahů. Černá maska chladiče a nádech v předním nárazníku můžete dostat i přímo z výroby.

irmscher-2023-opel-astra-gse-sports-tourer-tuning-zadek

Nová jsou i kola. 19″ disky s pneumatikami 224/45 R19 skvěle zapadnou do blatníků i díky snížení o dalších 30 mm. Kola můžete mít buď jako černá v kombinaci s leštěnými plochami nebo jen celá černá. 

Irmscher nabízí také úpravu interiéru. Ten může kompletně přečalounit do kůže v několika odstínech i jejich kombinaci. Vyměnit může i koberečky nebo nástupní lišty na prazích.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru