spionazni_video-elektromobil-hyundai-ioniq_5- (2)

IONIQ 5 byl zachycen na korejských silnicích. Ukazuje odvážný design i světlomety

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: youtube.com - 2. 2. 2021


Hyundai se designově odvázal, což dokazuje na novém Tucsonu. Podobně odvážné ale budou, zdá se, i další modely. Na korejských silnicích jezdí prototyp nového elektromobilu IONIQ 5 a ani jeho design se nedá označit za běžný.

Když korejský výrobce představil před pár lety trojici modelů Hyundai Ioniq, šlo o hybrid, plug-in hybrid a čistý elektromobil. O pár let později udělal z označení svůj subbrand a bude pod ním nabízet elektromobily. Na ten první z nich už nás láká, zatím ukázal ale jen pár obrázků s detaily. I z těch už je ovšem jasné, že design bude opět hodně odvážný.

IONIQ 5: nejnovější elektromobil od Hyundaie se ukazuje na prvních fotkách. Odhalení přijde už začátkem února

Video je dlouhé, ale začátek je věnovaný PR fotkám, to podstatné začíná od času 3:02. Tam stojí IONIQ 5 na dobíjecí stanici. Je vidět, že dobíjecí konektor bude CCS. Také je tady pěkně vidět kliky dveří. Ty budou standardně zapuštěné a po odemčení auta se vyklopí, podobně jako to má například Tesla nebo Range Rover Velar.

Autor videa se na auto zaměřil hodně důkladně. Z dobíjecí stanice s ním vyrazil i na silnici. Jde stále o zamaskovaný prototyp, jehož karoserie je přelepená fólií, ale základní tvary jsou zřetelné. Vidět jsou i ostré prolisy na boku, podobné už dostal i Tucson.

Zcela odkryté jsou už světlomety. Z čelního pohledu už jsme si je mohli prohlédnout v ochutnávce na dříve zveřejněných fotografiích, ty zadní jsme ale úplně detailně neviděli. Naživo je vidět, že jde o dlouhé obdélníky plné jednotlivých diod.

Mimochodem, půjde o docela velké auto, což dokazuje srovnání s předchozí generací SUV Kia Sorento.

Hyundai odhalí první elektromobil své nové značky IONIQ 5 už teď v únoru. Přesné datum ale zatím neznáme. V nejbližší době chystá IONIQ ještě další dva elektromobily.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru