Jakkoliv víme, že je vnímání designu věcí subjektivní, nějak se nemůžeme ubránit pocitu, že tenhle Nissan prostě není hezký. Dokonce se podle nás k němu hodí slovo nepoužitelný. Důvod? V rámci tuningu mu totiž majitel nadělil negativní odklony kol tak velké, že se pneumatiky silnice dotýkají jen malinkým kousek vnitřní strany.

Úpravy podvozků, nová kola a dokonalé lakování jsou častými součástmi tuningových úprav. Už jsme viděli až nesmyslně složená auta k zemi, kdy jsme si neuměli představit jejich praktické využití. To nám před nedávnem názorně vysvětlil mladík zapálený právě do extrémně snížených aut. Aby tak upravený vůz mohl mít a alespoň někdy s ním jezdit, musí při každém vyjíždění z brány domu sundávat a následně zase nadávat přední nárazník. Vášeň pro tuning je zdá se u některých velmi silná, ale jak ukazují záběry zeleného Nissanu 370Z, snadno se s ní sklouzne do extrému.

Přečtěte si také:  Absolutní vášeň pro tuning. Řidič musí neustále sundávat a nasazovat nárazník, aby vůbec dojel domů

A stejně jako jinde, i u tuningu platí, že všeho moc škodí. 370Z je schopné sportovní auto, které ale tímto tuningovým zásahem přišlo o všechny sportovní geny, které mu kdy byly ve výrobě naděleny. A to už vůbec nemluvíme o bezpečnosti. Fakt je, že takto upravené auto asi nikdy nepojede nijak rychle, ale i tak si ani nepředstavujeme, jak v tomto případě probíhá krizové brzdění před nenadálou překážkou. Nebo takový vyhýbací manévr.

Faktem ale je, že majitel má své auto zjevně jako absolutní vášeň. A o tom to má být. Jen, jak už jsme řekli, nic se nemá přehánět.