I tohle je tuning: Donk style

Autor: Pavel Srp - 29. 1. 2012


Říkáte si, co je to za styl? Že jste to nikdy neslyšeli? Není se moc čemu divit. Jde o čistě americký styl úprav. Základ úpravy je jednoduchý a dalo by se říci, že jde přímo proti proudu ve střední Evropě prosazovanému stylu. Vezmete typické starší americké auto, objednáte si obrovská kola (tím myslím alespoň velikost 22 palců průměru), zvýšíte podvozek a pak je dáte na auto.Tomuto stylu se také říká „hi-rise“ nebo „sky-scraper“.

Styl těchto úprav se  vyvinul na americkém jihu jako součást „černé“ neboli Dirty subkultury a rozšířil se do celé Ameriky. Nejpopulárnější auta, která se tímto způsobem upravují, jsou Chevrolety Impala, Caprice, Monte Carlo a Chevelle a podobné modely Ford Crown Victoria, Lincoln Town Car, Mercury Grand Marquis a podobně. Nadšenci se shodují, že typický zástupce Donk stylu je Chevrolet Impala z let 1971 až 1976. Časté také je, že přední kola jsou menší než ta zadní, aby se zdůraznil postoj vozu.

Aby se úprava považovala za Donk style, musíte dostatečně zvýšit světlou výšku vozidla a nainstalovat minimálně 22″ disky obuté do nízkoprofilových pneumatik. Horní hranice velikosti není stanovena, a tak na autě můžete vozit klidně i 32″ disky (ano, opravdu existují!).

Podívejte se na video a dejte nám vědět, jestli se vám tento styl líbí nebo jestli zůstanete u oblíbeného „německého“ kola a na zem? :)

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru