I poslední cesta může mít styl. Ideálně k tomu poslouží upravený Rolls-Royce nebo Mercedes-Benz

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Biemme -  26. 11. 2023


Je jedna cesta, které se nevyhne nikdo z nás. Mluvíme o té poslední, která nám sice možná už bude úplně jedno, ale to neznamená, že by nemohla mít styl. To si uvědomila i italská společnost zabývající se přestavbami aut na stylové pohřební vozy. Před nedávnem představili aktualizovanou nabídku přestaveb, která zahrnuje Rolls-Royce, Mercedes-Benz, ale i Maserati.

Tou společností je Biemme a jakkoliv může její práce někomu připadat morbidní, rozhodně stojí za pozornost. Jedním z vozů, které Italové pro poslední cesty nabízí, je Mercedes-Benz CLS. Jeho výroba už sice skončila, ale pořád je to velmi povedené a elegantní auto. Jako kdyby bylo k těmto účelům stvořeno.

CLS zůstala přední sedadla, ale zadní musela ustoupit prostoru pro převoz rakve. Tem je navíc prosklený a od kabiny pro řidiče oddělený. Vzhledem k úpravám a tomu, co bude muset CLS převážet, byla také celý karoserie výrazně zpevněna. Vše pak doplňují zesílené a více prosklené zadní dveře. Mimochodem, úpravce myslel na všechno. Autu proto pro jistotu nechal ve výbavě rezervu.

Komu by snad Mercedes-Benz nepřišel dost luxusní, pro toho mají u Biemme rovnou Rolls-Royce Ghost se sametovým dvanáctiválcem. I v tomto případě přišlo na řadu přepracování zadní části, výrazné prosklení, ale u této aristokratické automobilky typické sebevražedné dveře zůstaly. Jak prostor pro posádku, tak ten pro nebožtíka je samozřejmě vykládán pravým dřevem, vše je velmi elegantní a uhlazené. Prostě takové, jaké byste u Rolls-Royce čekali.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *