Tesla Hearse 3

Na poslední cestu v tichu a s hvězdnou oblohou. Tesla Model 3 jako pohřební vůz rozhodně má styl

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Derks Uitvaartmobiliteit -  29. 12. 2022


Nizozemská společnost Derks se rozhodla držet krok se současnou elektrickou dobou a představila pohřební vůz v podobě elektromobilu Tesla Model 3. Aby mohl ale tak důležitý úkol plnit, prošel velkou úpravou, která se částečně inspirovala u značky Rolls-Royce.

Vzhledem k rostoucí oblibě elektromobilů, ale i k faktu, že za pár let nebudeme na silnicích potkávat nic moc jiného, se této přestavbě nelze divit. Tesla Hearse 3, jak se projekt jmenuje, je na objednání k dispozici pro všechny evropské trhy, má prodlouženou karoserii, upravenou zadní část a dojezd až 375 kilometrů. Jako u většiny podobných přestaveb, i tady se hodně řezalo. Ve výsledku má Tesla Hearse 3 na délku 5,56 metru, což je o bezmála metr více než standardní Model 3.

Přečtěte si také:  Zájem o Teslu Model 3 s delším dojezdem byl tak velký, že ani nejde objednat

Z toho má auto ale jen přední část, přední dveře, zpětná zrcátka, světlomety a nárazníky. Zbytek auta byl předělán ručně a přesně pro pohřební potřeby. Střecha byla nejen prodloužena, ale byla i upravena tak, aby měla co možná nejlepší aerodynamiku. Ve výsledku jde vlastně o prostorné kombi s masivními prosklenými plochami a na míru udělanými zadními dveřmi.

Uvnitř pak své místo našla částečně prosklená stěna oddělující nákladový prostor a místo pro posádku. Na strop zadní části pak úpravce instaloval desítky diod, které mohou dle přání měnit barvy tak, aby ladily s osvětlením bočních výplní dveří. I ty jsou osázeny LEDkami. Součástí výbavy pak jsou třeba i výsuvné stojany na květiny z nerezové oceli a úpravce navíc přidal i několik úložných přihrádek.

Přečtěte si také:  Test elektromobilu Tesla Model S P90D (2016)

Úpravce svou verzi pohřebního elektromobilu postavil na Tesle Model 3 s elektromotorem o výkonu 300 koní a 53kWh baterií. Standardní dojezd této verze je přes 450 kilometrů, ale vyšší hmotnost auta a jiná aerodynamika jej snížili na asi 375 kilometrů. Přesná cena úpravy ale nebyla zveřejněna. Nicméně vzhledem k rozsahu zásahů přímo do karoserie auta to levné zcela jistě nebude.

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek