I mistr tesař se někdy utne. Slavný jezdec F1 na svém monopostu způsobil škodu za statisíce

Autor: Anina Russová -   2. 9. 2018


Často vám ukazujeme nešťastníky, kteří podlehli obdivu fanoušků, kolemjdoucích nebo jen obyčejných „čumilů“, přidali plyn ve špatnou chvíli a následně už všem byli jen pro smích. Podobná začátečnická chyba v řízení ale nemusí postihnout jen neprofesionální řidiče. Své by vám o tom mohl vyprávět například i Sebastian Vettel.

Asi se shodneme na tom, že Sebastian Vettel patří mezi nejlepší piloty v závodech formule 1 současnosti. Ale i on je jen člověk, který prostě občas udělá chybu. Bohužel, v jeho případě je ta chyba mnohonásobně dražší než u nás, běžných smrtelníků. Vše se seběhlo na takzvané Roadshow F1, která proběhla před Velkou cenou Milána. Jde o exhibiční jízdy monopostů a představení pilotů veřejnosti na uměle vytvořené trati.

V jedné z úzkých šikan se Sebastian lehce zapomněl na plynu a bylo vymalováno. Ve vteřině zcela zrušil přední část auta, kterou nakonec museli mechanici zcela vyměnit. Na jeho obhajobu ale musíme dodat pár informací.

V prvé řadě byl Sebastian ve velké nevýhodě, protože pro předváděcí jízdu dostal do rukou auto nastavené pro Kimiho Räikkönena. To znamená, že si těsně před jízdou musel rychle, ale co možná nejlépe nastavit řízení a ovládání auta. No, prý se to moc nepovedlo. Obzvlášť se spojkou měl prý Sebastina problém, o kterém ale věděl, a tak po nehodě zcela narovinu přiznal, že prostě udělal chybu. Auto buď neměl řídit nebo si ho měl nechat přenastavit přesně na sebe.

Faktem také je, že celá trať byla velmi úzká, a tak k podobnému průšvihu nebylo daleko po celou dobu předváděcí jízdy, a to ne z důvodu řidičských (ne)schopností pilota. Nicméně stalo se a pokud odhlédneme od ceny přední části monopostu, je uklidňující vidět, že i ti nejlepší profesionální jezdci jsou jen lidé jako my.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek