Hyundai Motorsport získal premiérové vítězství v sezóně 2017 FIA World Rally Championship (WRC). Thierry Neuville slaví titul v Tour de Corse. Další jezdec týmu Dani Sordo dojel celkově třetí, když mu druhé místo uniklo o pouhé 1,3 vteřiny a Hyundai tak ve čtvrtém podniku sezóny zaznamenal dvojité umístění na pódiu. Vynikající výkon týmu z německého Alzenau doplnil Hayden Paddon, který dojel šestý. 

Již v předchozích rallye, zvláště v Monte-Carlu a Švédsku, prokázal Thierry Neuville se spolujezdcem Nicolasem Gilsoulem potenciál jezdit v této sezóně na předních příčkách. Vítězství nakonec slaví na čtvrtém podniku sezóny, Tour de Corse. „Je to úžasný pocit vyhrát tady na Korsice. Na tomto úspěchu se podílela řada dalších a samozřejmě celý tým Hyundai Motorsport. Cítím tu obrovskou podporu, kterou nám poskytují. Tohle vítězství je naše společné. Jsme zpátky v boji o celkový titul,“ uvedl Thierry Neuville.

Pro Hyundai Motorsport přišel víkendový výsledek právě včas. Tým má za sebou v letošní sezóně několik skvělých výkonů, ale na celkové vítězství doposud čekal. Šéf týmu Michel Nandan poznamenal: „Říká se, že všechny dobré věci přicházejí k těm, kteří čekají, a pro nás to aktuálně nemůže být více pravdivé. Je to fantastický výsledek a jsem velmi šťastný, že se to konečně podařilo. Doufám také, že je to první z mnoha dalších výborných výsledků, které ještě letos přijdou. Thierry a Nicolas předvedli úžasný výkon a vítězství si zaslouží. Moc rád také vidím Daniho a Marca na stupních vítězů. Nyní se stěhujeme do Argentiny, kde se loni velmi dařilo Haydenu Paddonovi, tak se určitě máme na co těšit. 

Seriál 2017 FIA World Rally Championship se stěhuje za moře a pátý podnik sezóny hostí na konci dubna Argentina, kde vloni triumfoval právě novozélandský jezdec týmu Hyundai Motorsport.