Hyundai dnes zveřejnil první snímky nové generace třídveřového modelu i30 před jeho světovou premiérou na Pařížském autosalonu 2012. Třetí člen nové generace modelové řady i30 doplňuje již známé karosářské varianty – pětidveřový hatchback a kombi. Zástupce značky Hyundai v segmentu C „vyrobený pro Evropu“ tím zvětšuje svou přitažlivost pro ještě širší vrstvy zákazníků.

Hlavní kouzlo třídveřového modelu spočívá v jeho osobitém sportovním designu, který se vyznačuje charakteristickými fluidními tvary značky Hyundai. Silně skloněný pás bočních oken s hranatější siluetou a delší dveře dodávají vozu dynamičtější profil a tento efekt posilují změny designu přídě a zádě.

Snadno rozeznatelnou šestiúhelníkovou masku chladiče Hyundai zdůrazňuje nová černá mřížka se síťovou strukturou a středová lišta. Po stranách masky chladiče jsou nové sportovnější mlhové světlomety tvořené kruhovými zdroji světla ve spojení s pásy diod LED pro denní svícení. Síťovou strukturu mají také výplně přídavných otvorů pro přívod vzduchu a design přídě završuje nově tvarovaný nižší nárazník.

Vzadu vyniká přepracovaná spodní část nárazníku a nové horizontálně tvarované mlhové světlomety, které se liší od svislých svítilen pětidveřového modelu. Toto řešení společně s černou spodní částí nárazníku vytváří u zadní partie dojem širšího a sportovnějšího vzhledu.

Proměnu exteriéru završují exkluzivní 16“ kola z lehké slitiny. K dispozici je nová barevná kombinace interiéru s oranžovým stehováním na volantu, hlavici řadicí páky a loketních opěrkách ve výplních dveří.

Allan Rushforth, viceprezident a výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe, k tomu poznamenal: „Třídveřový model nové generace i30 byl vytvořen výhradně pro Evropu a dále posílí postavení značky Hyundai v segmentu, v němž od roku 2007 dosahujeme největších úspěchů. Neméně důležitá je i skutečnost, že sportovní vzhled této novinky, nabízející svěží interpretaci našich fluidních tvarů, přispěje k většímu povědomí veřejnosti o značce Hyundai a vylepší její vnímání evropskými spotřebiteli.“

Třídveřový model nové generace i30 přebírá v plném rozsahu přednosti pětidveřového modelu, a nabízí tak vysoké standardy kvality, výbavy a komfortu. Řidiči se mohou těšit na evropské jízdní vlastnosti, i na možnost měnit nastavení systému FLEX STEER, který upravuje účinek posilovače řízení v závislosti na přání řidiče a převládajících jízdních podmínkách.

Přečtěte si také:  Láká nás Hyundai na nový i20 N? Teaser ve videu tomu nasvědčuje

Nová generace i30 bude nabízena s výběrem šesti motorů v kombinaci s šestistupňovými mechanickými a samočinnými převodovkami. Vrcholem palety motorů je vznětový motor „U-II“ 1,6 litru, který dosahuje nejvyššího výkonu 94 kW (128 k), přestože má emise CO2 pouhých 97 g/km. S těmito hodnotami poskytuje nejlepší poměr výkonu a hospodárnosti ve svém segmentu.

Nová generace i30 je dosud nejlepším příkladem snahy značky Hyundai vyrábět své vozy v Evropě pro Evropu. Přitom kombinuje znalosti odborníků na design a konstrukci pracujících v Evropském výzkumném a vývojovém středisku Hyundai v Německu s osvědčenou kvalitou výroby v českém výrobním závodě Hyundai.

Další výhodou pro majitele vozů i30 nové generace je program 5leté komplexní záruky Hyundai, který zahrnuje 5letou záruku bez omezení ujetých kilometrů, 5 let asistenční služby zdarma a 5 let kondičních prohlídek zdarma.

Tisková zpráva/-PS-