hyundai hlídání zadních sedadel

Hyundai představil asistenta zapomenutých dětí v autě. Možná zachrání pár životů – video

Autor: Anina Russová - 7. 10. 2017


Každý rok se úderem letních veder začnou v médiích objevovat zprávy o tom, že nezodpovědní rodiče nechali v autě před nákupním centrem své dítě, které kvůli vysokým teplotám trpí. Ne zřídkakdy se stalo, že dítě takový nápor tepla nepřežilo. Každý rok apelují odborníci, policisté, ale i média nebo normálně smýšlející jedinci na všechny, aby si uvědomili, že na přímém slunci roste teplota v autě do neuvěřitelných výšin a opravdu není dobré dítko nechat spát v sedačce a jít pryč. Stejně jako děti takto lidé nechávají v autech i psy, a další zvířata.

Nejsme schopni pochopit, jak někdo může něco takového vůbec udělat. Nejsme schopni pochopit, že rodičům nebo majitelům zvířete nedojde, že jejich počínání může mít velmi tragické následky. Bohužel se to děje a značce Hyundai už zřejmě došla s takovými pitomci trpělivost. Představila proto asistent, který vás dostatečně hlasitě upozorní na to, že na zadních sedačkách někdo je.

Systém se jmenuje Rear Occupant Alert a pracuje se sadou ultrazvukových čidel, která hlídají pohyb na zadních sedadlech. Systém navíc upozorňuje posádku vozidla na přítomnost zvířete či psa na zadních sedadlech hned v několika krocích. Nejprve, když řidič vypne motor. V tu chvíli na displeji přístrojů ukáže upozornění na přítomnost někoho na zadních sedadlech. Druhé upozornění přijde ve chvíli, kdy řidič vystoupí z auta a zamkne ho. Pak přijde na řadu výstražné troubení a blikání. Zároveň s tím přijde řidiči na telefon zpráva s upozorněním, že někoho zapomněl na sedačce.

Systém půjde také deaktivovat a nabízen bude nejprve od roku 2019 na americkém trhu. Následně bude potupně rozšířen do celého světa.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru