koncept-2020-hyundai-prophecy- (1)

Hyundai láká na elektrický Ioniq 6. Představen by měl být už hodně brzy

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Hyundai - 15. 6. 2022 0

Když korejská automobilka představila elektrický Ioniq 5, způsobila tím pořádný poprask. A to hlavně kvůli jeho designu, který byl velmi podobný konceptu, a hlavně velmi odvážný a jiný. A podobný poprask by mohl vyvolat i další z rodiny Ioniq, tentokrát Ioniq 6.

Automobilka by s ním měla vstoupit do segmentu elektrických sedanů a zdá se, že ani tentokrát moc neuhne od koncepčního auta, které dostalo jméno Prophecy. Zatímco se dříve mluvilo o tom, že by měl být Ioniq 6 uveden někdy během letošního roku, začínají sílit spekulace, že by se tak mělo stát ještě během června.

Přečtěte si také:  Světovým autem roku je elektromobil. Hyundai IONIQ 5 vyhrál i doprovodné ankety

Napovídá tomu i nové video, které na novinku láká. Zatím stále neukazuje přesný design auta, ale sama automobilka o něm na sociálních sítích mluví takto: „Přichází IONIQ 6, nový streamliner v éře elektromobilů s jednoduchým, přesto smyslným aerodynamickým designem.“

To by naznačovalo už dřívější popisy od Hyundai, které mluvily hlavně o vyspělé aerodynamice. Tu má ostatně právě i koncept, ze kterého novinka vychází. Přední část tak bude výrazně zaoblena, nebude chybět spoustu prosklených dílů, které mají zajistit dostatek světla v interiéru a také zadní světlomety v pixelovém stylu, tedy podobné, jaké má Ioniq 5. Interiér novinky pak bude klást důraz na pohodlí a prostor, kterého by mělo být dost jak vpředu, tak hlavně vzadu. Samozřejmostí bude digitální přístrojový štít a velký displej infotainmentu. Na detaily jsme moc zvědaví a doufáme, že je Hyundai prozradí co možná nejdříve.

Přečtěte si také:  První jízda: Hyundai Staria vypadá jako koncept, ale pohání jej naftový motor

Zatím je jasné jen to, Ioniq 6 bude postaven na platformě E-GMP, kterou bude mít společnou právě s modelem Ioniq 5. Často se pak hovoří o tom, že by měl být vůz vybaven bateriemi o celkové kapacitě 77 kWh, které budou pohánět dva elektromotory.